Małopolska to region, w którym przecinają się najważniejsze gospodarcze i technologiczne szlaki. Dysponuje nieprzebranym twórczym potencjałem ciekawości i pasji naukowców oraz studentów czołowych uniwersytetów, szkół i uczelni. Małopolska jest syntezą polskiej myśli i tradycji. Ogniskuje się tutaj wielowiekowy narodowy dorobek intelektualny i naukowy.

Województwo Małopolskie podczas współrealizowanej ścieżki tematycznej zaprezentuje swoje doświadczenia związane z wyzwaniami budowania systemu cyberbezpieczeństwa, a także potencjał regionu w obszarze ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne). Krynica Goes Digital to część poświęcona bieżącym tematom z zakresu gospodarki, energetyki i klimatu, obronności czy nowoczesnego prawa.

W Małopolsce inwestują dziesiątki zagranicznych i krajowych firm z branży nowych technologii, a w Krakowie swoją siedzibę ma Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa CyberMadeInPoland zrzeszający przeszło 45 polskich firm z sektora usług i produktów dla bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych, a także CYBERSEC HUB zaklasyfikowany przez Komisję Europejską jako jeden z Cyfrowych Centrów Innowacji (Digital Innovation Hub). Małopolska zajmuje trzecie miejsce w kraju pod względem, zarówno zgłoszonych wynalazków, jak i udzielonych patentów, ale już drugie, jeśli chodzi o udzielone patenty na mln mieszkańców (2017 r.). regionie działa kilkaset jednostek badawczo-rozwojowych. Ponadto funkcjonuje tutaj około 20 inicjatyw klastrowych, w tym Klaster LifeScience i Klaster Zrównoważona Infrastruktura, mające status Krajowych Klastrów Kluczowych.

Województwo Małopolskie jest inicjatorem czterech paneli dyskusyjnych w ścieżce tematycznej: Krynica Goes Digital.

Reklama

Europejski Zielony Ład – cele i wyzwania, jak je włączyć do regionalnej polityki klimatycznej?

Zmiany klimatyczne i degradacja środowiska stanowią jedne z najważniejszych światowych wyzwań na początku XXI stulecia. Celem wprowadzenia Europejskiego Zielonego Ładu jest przekształcenie UE w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę.

Fundusz sprawiedliwej transformacji – narzędzie do złagodzenia negatywnych skutków transformacji energetycznej

Założeniem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji wyartykułowanym przez Fransa Timmermansa jest okazanie solidarności z najbardziej dotkniętymi transformacją regionami w Europie, takimi jak regiony górnicze, aby Zielony Ład uzyskał powszechne poparcie i miał szansę się urzeczywistnić.

Małopolska XXI wieku. Technologie kosmiczne szansą na skok rozwojowy regionu

Małopolska jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów Polski dla inicjatyw z sektora technologii kosmicznych. Utworzenie inkubatora Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Centrum Technologii Kosmicznych przy Akademii Górniczo-Hutniczej świadczą zarówno o zainteresowaniu podmiotów z Małopolski technologiami kosmicznymi jak i o rozwoju know-how oraz niezbędnego środowiska biznesowego. Jaka jest przyszłość przemysłu i technologii kosmicznych w dawnej stolicy Polski? Jakie szanse stoją przed Małopolską?

Tarcza antykryzysowa w województwie małopolskim

Przedstawienie efektów poszczególnych pakietów, z omówieniem przykładowych praktycznych elementów realizacji. Przedstawienie podstawowych elementów Pakietu Edukacyjnego MTA, począwszy od doposażenia szkół w podstawowy sprzęt komputerowy, po podjęcie wyzwania zmiany modelu nauczania i utworzenia Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej, wypracowanie i upowszechnienie nowych metod, narzędzi, przygotowanie kadry pedagogicznej.

Agenda CYBERSEC CEE Regions&Cities 1-3 września 2021 r.: https://cybersecforum.eu/agenda/