W Chinach kontynentalnych na Covid-19 choruje obecnie 70 osób, z czego cztery przypadki określane są jako ciężkie – wynika z dobowego sprawozdania komisji. W czwartek nie zmarła żadna osoba z potwierdzonym zakażeniem, a oficjalny bilans zgonów wciąż wynosi 4634.

Pod obserwacją przebywa 409 zakażonych, którzy nie mają objawów. Chińskie władze nie zaliczają takich osób do „potwierdzonych przypadków” Covid-19, a ich łączna liczba od początku pandemii nie została ujawniona.

Powyższe dane nie obejmują Hongkongu, gdzie również nie zgłoszono w piątek żadnego nowego zakażenia koronawirusem. Łączna liczba infekcji wykrytych w tym regionie wciąż wynosi 1066, z czego cztery osoby zmarły.

Szczytowy okres zakażeń koronawirusem minął w Chinach wiele tygodni temu, ale mieszkańcy zachowują czujność i w większości w dalszym ciągu chodzą w maseczkach ochronnych.

Władze zapowiedziały stopniowe łagodzenie ograniczeń dotyczących międzynarodowych rejsów lotniczych, ale wciąż obowiązuje zakaz wjazdu do kraju dla większości cudzoziemców, wprowadzony w marcu w celu zapobiegania infekcjom przywleczonym.


>>> Czytaj też: WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa. To fałszywa nadzieja