Dzień wcześniej komisja informowała o 11 nowych zachorowaniach na Covid-19 i 40 nowych infekcjach bezobjawowych. W Chinach kontynentalnych jest obecnie 81 pacjentów z Covid-19, z czego siedem przypadków określono jako ciężkie. Oficjalny bilans przypadków śmiertelnych wciąż wynosi 4634.

Pod obserwacją pozostaje 403 zakażonych, którzy nie mają objawów choroby. Takie osoby nie są w Chinach kontynentalnych zaliczane do „potwierdzonych przypadków” Covid-19, a ich łączna liczba od początku pandemii nie została ujawniona.

W 11-milionowym mieście Wuhan, pierwotnym ognisku pandemii, władze prowadzą kampanię powszechnych testów na koronawirusa. Według miejscowych mediów w ciągu 10 dni, od 15 do 24 maja, pobrano próbki od ponad 9 mln mieszkańców, wśród których wykryto 218 infekcji bezobjawowych i jedno zachorowanie na Covid-19.

Szczytowy okres szerzenia się koronawirusa minął w Chinach wiele tygodni temu, ale w kraju wciąż sporadycznie pojawiają się nowe zakażenia, co wywołuje obawy o możliwość wystąpienia drugiej fali epidemii. Większość osób wciąż nosi maseczki ochronne, a firmy, sklepy i szkoły stosują nadzwyczajne środki ostrożności.

Wciąż obowiązuje również zakaz wjazdu do Chin dla większości cudzoziemców, który władze ChRL wprowadziły pod koniec marca, argumentując to koniecznością przeciwdziałania zakażeniom przywleczonym z zagranicy.

>>> Czytaj też: WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa. To fałszywa nadzieja