Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stosunki handlowe między USA a Chinami. Oto cały spór na pięciu wykresach

30 lipca 2018, 06:18
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
W ciągu ostatniego 20-lecia nadwyżka handlowa Chin w relacjach z USA nieprzerwanie rośnie. Wzrost ten był podtrzymywany nawet w trudnych czasach, gdy wyniki wymiany handlowej z resztą świata nie nie były tak dobre. Patrząc na globalny handel, jak na grę o sumie zerowej, nadwyżka handlowa na linii Chiny - USA oznacza, że Państwo Środka nie jest w stanie zaspokoić popytu na swoje towary ze strony pozostałych państw. Trump twierdzi, że działania, jakie podejmuje, to część próby ograniczenia tej poszerzającej się luki.
W ciągu ostatniego 20-lecia nadwyżka handlowa Chin w relacjach z USA nieprzerwanie rośnie. Wzrost ten był podtrzymywany nawet w trudnych czasach, gdy wyniki wymiany handlowej z resztą świata nie nie były tak dobre. Patrząc na globalny handel, jak na grę o sumie zerowej, nadwyżka handlowa na linii Chiny - USA oznacza, że Państwo Środka nie jest w stanie zaspokoić popytu na swoje towary ze strony pozostałych państw. Trump twierdzi, że działania, jakie podejmuje, to część próby ograniczenia tej poszerzającej się luki. / Forsal.pl
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Eeeeee
    2018-07-31 07:13:19
    Gdyby nie głupie i tendencyjne komentarze autora do wykresów można by polecić artykuł ale tak to wyszedł paszkwil których wiele bo Trumpa trudno lubić ale prawda jest taka że tylko on jest w stanie sprawy Chin postawić jasno.
    8
    pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej