Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nieśmiertelna Merkel. Jak jej potencjalna wygrana w wyborach wpłynie na rynki?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Na wieść o przyszłorocznej kandydaturze Merkel euro umocniło się na azjatyckich giełdach. Po wzrostach napędzanych oczekiwaniami odnośnie podniesienia stóp procentowych przez Fed (w celu zwiększenia wydatków na infrastrukturę wspieranych przez administrację Trumpa) Bloomberg Dollar Spot Index stracił w poniedziałek 21 listopada o 0,2 proc., podczas gdy euro i meksykańskie peso zyskały po 0,4 proc.
Na wieść o przyszłorocznej kandydaturze Merkel euro umocniło się na azjatyckich giełdach. Po wzrostach napędzanych oczekiwaniami odnośnie podniesienia stóp procentowych przez Fed (w celu zwiększenia wydatków na infrastrukturę wspieranych przez administrację Trumpa) Bloomberg Dollar Spot Index stracił w poniedziałek 21 listopada o 0,2 proc., podczas gdy euro i meksykańskie peso zyskały po 0,4 proc. / ShutterStock
Angela Merkel zapowiedziała, że zamierza wystartować w przyszłorocznych wyborach federalnych w Niemczech. Jak jej kolejna potencjalna kadencja wpłynie na rynki finansowe i globalną geopolitykę?
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Bzdurnik podręczny
    2016-11-26 09:32
    Jaka wygrana?
    1
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej