Rumuński regulator wydłużył Serinusowi termin koncesji Satu MareWarszawa, 22.12.2016 (ISBnews) - Serinus uzyskał od rumuńskiego regulatora - Narodowej Agencji Zasobów Mineralnych (National Agency for Mineral Resources NAMR) dodatkowe wydłużenie obowiązywania koncesji Satu Mare, zlokalizowanej w północno-zachodniej Rumunii. Nowa data, od której liczony jest początek okresu trzech lat została ustalona na 20 października 2016 r., podał Serinus.

W październiku br. Serinus informował, że uzyskał zgodę na przedłużenie o Etap 3 koncesji Satu Mare, przy czym okres trzech lat obowiązywania przedłużenia był liczony od 28 maja 2015 r., czyli od daty złożenia pierwotnego wniosku o przedłużenie.

"Biorąc pod uwagę, że opóźnienie ratyfikacji (do października 2016 r.) leżało poza jakąkolwiek kontrolą spółki, złożono kolejne wnioski, aby trzyletni termin obowiązywał nie od daty złożenia wniosku o przedłużenie, a od dnia ratyfikacji. Obecnie spółka została poinformowana przez NAMR, że nowa data, od której liczony jest początek okresu trzech lat została ustalona na 20 października 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Koncesja Satu Maru posiada odkrycie gazu na Moftinu, które zostało dokonane przez spółkę w 2015 r., a pozostała część koncesji posiada znaczący potencjał poszukiwawczy.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą w Tunezji.

(ISBnews)