Aviva ma umowę z ING BSK dotyczącą oferty bancassuranceWarszawa, 10.04.2017 (ISBnews) - Aviva rozpoczęła współpracę z ING Bankiem Śląskim w zakresie bancassurace. Bank zaoferował swoim klientom ubezpieczenie podróżne Avivy, a wkrótce strony planują poszerzenie współpracy również o ubezpieczenia powiązane z kredytami, podała Aviva.

"Aviva dołącza do grona naszych strategicznych partnerów w zakresie bancassurance. Jesteśmy przekonani, że rezultatem rozpoczynającej się współpracy będzie dalsze doskonalenie oferty ubezpieczeniowej dla naszych klientów" - powiedziała dyrektor z ING Banku Śląskiego Katarzyna Stawecka, cytowana w komunikacie.

Polisę można kupić online poprzez stronę internetową banku lub bankowość elektroniczną.

Aviva w 2008 roku, jako pierwsza na polskim rynku, powołała - na zasadzie joint venture z Bankiem Zachodnim WBK - towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące produkty klientom banku. W ubiegłym roku nawiązała też współpracę z Eurobankiem.

Aviva w Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Obsługuje ponad 3 mln klientów i zarządza powierzonymi przez nich aktywami o wartości ponad 50 mld zł.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)