Gra "Perception" amerykańskiego studia The Deep End Games w pierwszej kolejności ukaże się w wersjach na komputery PC za pośrednictwem platform Steam oraz gog.com. Światowym wydawcą gry jest spółka Feardemic - publishingowe ramię grupy Bloober Team, podano w komunikacie.

"Amerykanie z The Deep End Games znani są w branży za sprawą sukcesu serii 'Bioshock' czy 'Dead Space'. Swój najnowszy tytuł dedykowali komputerom PC oraz konsolom Sony Playstation 4 i Microsoft Xbox One. Wspólnie planowaliśmy łączną premierę na wszystkie trzy platformy, jednak za sprawą harmonogramu wydawniczego samych formatholderów, 'Perception' ukaże się na konsolach w drugim tygodniu czerwca" - powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Cena gry została ustalona na 22,99 USD/euro, przy czym w okresie launchowym wyniesie 19,99 USD/euro, podano także.

"'Perception' to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów indie 2017 roku. Gracz poznaje historię niewidomej dziewczyny, której sposób poruszania się wymusza korzystanie z mechaniki echolokacji. Jest to najpewniej pierwsza tego typu produkcja z gatunku horror. Tak unikatowy charakter rozgrywki pozwolił Amerykanom pozyskać duże dofinansowanie w ramach crowdfundingowej platformy Kickstarter na realizację tytułu" - przypomniano.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)