"W Londynie odbędę kilka spotkań, które zorganizował Bloomberg, w tym m.in. z inwestorami. Będę także rozmawiał z brytyjskimi mediami, m.in. z Bloombergiem czy Financial Times" – powiedział wicepremier.

Jak tłumaczy, to kolejne spotkanie w ramach serii rozmów z inwestorami finansowymi, biznesowymi, funduszami inwestycyjnymi, bankami inwestycyjnymi, komercyjnymi, funduszami private equity, emerytalnymi, inwestycyjnymi czy też z przedsiębiorstwami.

"Spodziewam się po tej wizycie w Londynie kolejnych inwestycji w Polsce, ponieważ wszystkie dotychczasowe wizyty były bardzo udane z punktu widzenia pozyskania inwestorów, ich zainteresowania Polską czy tworzenia nowych projektów" – powiedział Mateusz Morawiecki. Dodał, że spodziewa się "przypieczętowania dobrych negocjacji".

"Chcę też opowiedzieć o charakterystyce wzrostu gospodarczego Polski, o perspektywach tego wzrostu – to jest to, co bardzo interesuje inwestorów. A także o sytuacji gospodarczej, o rozwoju infrastruktury, o eksporcie, innowacjach oraz o sytuacji społecznej i politycznej związanej również z ostatnimi wydarzeniami" – powiedział wicepremier.

Jeszcze w środę Mateusz Morawiecki wraca do Polski.