mBank ma ok. 1 mld zł, które może wykorzystać na ewentualne akwizycjeWarszawa, 27.07.2017 (ISBnews) - mBank nie wyklucza przejęć na rynku bankowym, a jego możliwości kapitałowe bez sięgnięcia do źródeł zewnętrznych wynoszą obecnie około 1 mld zł, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

"W naszej strategii w ubiegłym roku zapisaliśmy, że nie będziemy się obrażali na ewentualne przejęcia. Nie jesteśmy jednak zdeterminowani w tym względzie. Nasze możliwości kapitałowe bez sięgnięcia do zewnętrznych źródeł to około 1 mld zł" – powiedział Stypułkowski podczas konferencji.

Na pytanie czy mBank jest zainteresowany przejęciem Deutsche Bank Polska, gdyż w mediach pojawiły się spekulacje na ten temat Stypułkowski odpowiedział: "Nie komentujemy takich rzeczy".

W okresie I-II kw. 2017 r. bank miał 488,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 696,29 mln zł zysku rok wcześniej.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)