Dynamika wolumenów kredytowych mBanku może wynieść ok. 6% w 2017 r.Warszawa, 27.07.2017 (ISBnews) - Dynamika wolumenów kredytowych mBanku może wynieść około 6% r/r w 2017 r., wobec 2,8% r/r zanotowanych po II kw. 2017 r. – poinformował prezes mBanku Cezary Stypułkowski.

"Już wcześniej sygnalizowaliśmy, że w tym roku dynamika wolumenów kredytowych może wynieść w mBanku około 6% i w tym kierunku zmierzamy" – powiedział Stypułkowski.

Jednocześnie zaznaczył, że ze względu na pewne czynniki, bank rozpoczął z opóźnieniem działania związane z aktywniejszym oferowaniem kredytów hipotecznych w czasie, kiedy ich sprzedaż na rynku rosła.

Dynamika kredytów i pożyczek brutto mBanku wyniosła 2,8% po II kw. 2017 r., a wyłączając efekt kursu walutowego wzrost ten wynosi 4,9% r/r.

Zdaniem Stypułkowskiego polityka banku dotycząca kredytów "frankowych" i ewentualnego ich przewalutowania pozostała bez zmian."Nic się nie zmieniło w tym względzie" – dodał.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)