Warszawa, 11.09.2017 (ISBnews) - Sytuacja finansowa Grupy Wielton jest bardzo stabilna, co daje perspektywę na dalsze zagraniczne przejęcia, poinformował prezes Mariusz Golec.
"Chcemy przejmować firmy, które dadzą nam nowe produkty. Z kolei integracja w dół będzie się raczej odbywała organicznie. Penetrujemy rynek, odbywamy spotkania i chcemy utrzymać dotychczasowe tempo, jeśli chodzi o akwizycje" - powiedział Golec podczas konferencji prasowej.
W ramach biura projektów strategicznych spółka uruchomiła 31 inicjatyw, które mają się przełożyć na realizację strategii, czyli dwukrotny wzrost w ciągu 4 lat, podano także.
"Wśród tych 31 projektów są inwestycje w rozbudowę linii technologicznych czy zwiększenie mocy produkcyjnych, ale także w rozbudowa sieci serwisowej w UE czy rozwój sieci sprzedaży w Polsce. Chcemy też do końca roku zweryfikować sytuację w grupie w zakresie narzędzi IT" - dodał prezes.
Spółka planuje również budowę fabryki naczep i przyczep chłodniczych, która ma się rozpocząć w 2018 r.
"Trwają prace nad tą inwestycją, gdzie otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup technologii. Nie chcemy się jednak spieszyć i popełnić błędów. Wprowadzenie do sprzedaży przyczep chłodni będzie miało znaczenie dla naszej kolejnej pięcioletniej strategii" - podsumował Golec.
Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 198 mln zł w 2016 r.
(ISBnews)