Leasing aut stanie się nieopłacalny

12 czerwca 2018, 20:33 | Aktualizacja: 16.06.2018, 11:06
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Leasing -  vat auto (p)

Leasing - vat auto (p)źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Koniec z odliczaniem od przychodu całości rat za samochody osobowe. Najbardziej odczują to przedsiębiorcy kupujący droższe modele, warte ponad 150 tys. zł. Ale i właściciele tańszych mogą sporo stracić

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (54)

  • baca(2018-06-12 21:03) Zgłoś naruszenie 254146

    Wliczanie w koszty drogich samochodów to jakaś dziwota. Co wspólnego z prowadzonym biznesem ma fura za np. 500 tys. Ani to inwestycja ....... Lepiej zwiększyć limity odpisów na badania i rozwój.

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • annno_90(2018-06-13 11:48) Zgłoś naruszenie 20814

    Trzeba było na Korwina głosować :)

    Odpowiedz
  • Przedsiębiorca (2018-06-12 23:04) Zgłoś naruszenie 204153

    Zaczyna sie. A jak się skończy, to już widzieliśmy w historii Polski. Źle się skończy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niestety przedsiębiorca (2018-06-13 06:38) Zgłoś naruszenie 20056

    Ten pożal się Boże PiS to jakaś komuna bis jest a nie dobra zmiana. Robią w konia wszystkie grupy społeczne. Jedyni wygrani to radni pis i inni kolesie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • hendorzony_prywaciarz(2018-06-12 21:25) Zgłoś naruszenie 19754

    Jak się przestanie opłacać, to podatki moje podatki trafią do innego kraju. Czechy takie ładne

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • KapitanSz(2018-06-12 21:27) Zgłoś naruszenie 15910

    Nic nie zmieni bo po prostu stworzy sie obejscie, w ktorym raty leasingu beda sie sumowac do 150k, a reszta bedzie stanowila wysoki wykup koncowy, do ktorego nie bedzie dochodzic i tyle ;)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • DAn(2018-06-12 20:59) Zgłoś naruszenie 15137

    .."W przyszłym roku wzrośnie limit amortyzacji zaliczanej do kosztów uzyskania przychodu – z obecnych 20 tys. euro do 150 tys. zł. ".. Limit czego? Odpisu amortyzacyjnego, wartości początkowej ŚT amortyzowanego jednorazowo czy może wartości jednorazowego odpisu amortyzacyjnego (??). Czy dla autora(ki) to jest to wszystko jedno? To jest typowy przykład na to jak działają ludzie na etacie a w jaki sposób funkcjonują przedsiębiorcy. I Ci pierwsi zazdroszczą tym drugim, że zarabiają więcej. No cóż można pomóc w tej sytuacji... Propozycja przejścia na swoje jest w tym przypadku obarczona dużym ryzykiem bankructwa.

    Odpowiedz
  • R4(2018-06-12 22:25) Zgłoś naruszenie 12313

    Polska dzielnie walczy z problemami kompletnie obcymi dla innych Panstw .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • buehehe(2018-06-13 00:29) Zgłoś naruszenie 112140

    I dobrze, to był zbędny przywilej. Po co cześkowi polskiego "byznesu" do prowadzenia "przedsiębiorstwa" beta x5, oczywiście ciężarowa? Skodziną lub renią też da sie jeździć pod markety.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • odechciewaSie(2018-06-13 11:29) Zgłoś naruszenie 1058

    I jeszcze pewnie zadziała wstecz ;-)

    Odpowiedz
  • hehe(2018-06-13 13:41) Zgłoś naruszenie 9915

    Socjalizm to taki ustrój który wszystkim pomaga daje ulgi ale za to pracę mają urzędnicy których trzeba utrzymać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zeflik(2018-06-13 13:30) Zgłoś naruszenie 978

    Jestem ZA!!! Ale najpierw wszystkie służbowe państwowe-publiczne i spółek skarbu państwa auta maja być oznaczone żarówiastą naklejką na rejestracji, żebym wiedział gdzie za moją kasę słudzy narodu jeżdżą.

    Odpowiedz
  • asd(2018-06-14 08:27) Zgłoś naruszenie 541

    w Danii przedsiębiorca nie może jechać autem służbowym w celach prywatnych np. na wczasy czy na zakupy po chleb bo jak kontrola złapie to kary i to nie małe. Dania to tez kraj patologii?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Citu-Pitu(2018-06-12 23:13) Zgłoś naruszenie 414

    Leasing pozwala zaliczyć w koszty działalności wydatki które normalnie byłyby wyżej opodatkowane. To coś jak para-degresywny podatek.

    Odpowiedz
  • Tadziu(2018-06-13 14:04) Zgłoś naruszenie 403

    Ojciec Tadeusz z Torunia będzie się za Was modlił, abyście nie uciekali z podatkami.

    Odpowiedz
  • Egon(2018-06-13 20:59) Zgłoś naruszenie 349

    Bardzo dobrze jestem za koniec odliczania jak wszyscy równo to równi

    Odpowiedz
  • peter(2018-06-13 16:55) Zgłoś naruszenie 252

    Bo nie może tak być, że jedni mają auta a inni nie mają. Wszyscy mają równe żołądki. Ura, ura, ura!

    Odpowiedz
  • Siarzewski(2018-06-13 16:25) Zgłoś naruszenie 73

    To chyba nie dotyczy za leasingu z "wysokim wykupem", do którego nie dochodzi najczęściej ? Jeśli samochód kosztuje np. 200 tys. i jego miesięczna rata jest 2 tys. to przez te 3 lata leasingu zapłacimy 2x36 = 72 tys. i chyba całość będziemy mogli odliczyć ?

    Odpowiedz
  • G4D(2018-06-14 15:43) Zgłoś naruszenie 40

    Powinno się zmiany ograniczyć tylko do podwyższenia kwoty amortyzacji do 150 tys zł, z perspektywą jej podwyższenia w latach kolejnych. Ograniczenia wartościowe i procentowe w KUP przy leasingu operacyjnym to cios w małe firmy. Stawka 19% przy liniowym PIT nie jest bynajmniej mała. Dlaczego karać ludzi za pracowitość i przedsiębiorczość?

    Odpowiedz
  • BigBass (2018-06-13 09:10) Zgłoś naruszenie 310

    Warto dodać Od leasingu operacyjnego od paru lat sie odchodzi na rzecz wynajmu długoterminowemu i tutaj jest furtka na te zmiany. Druga sprawa skoro wzrosły limity amortyzacyjne do 150 tys rocznie to leasing operacyjny zostanie zamieniony również kredytami gdzie amortyzacja pojazdu jest tarczą podatkową

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz