"Plaza Centers prowadzi obecnie cztery projekty deweloperskie w Polsce: w Toruniu (obejmujący ok. 45 tys. m.kw. powierzchni pod wynajem), w Suwałkach (20 tys. m.kw.), Kielcach (35 tys. m.kw.) i w Łodzi (44 tys. m.kw.). Plaza Centers (PLAZACNTR) zainwestuje w Polsce ponad mld zł" - czytamy w komunikacie.

Agencja ISB informowała wcześniej, że projekt w Toruniu wart jest ok. 400 mln zł. Tymczasem we wrześniu 2009 spółka nabyła grunt pod budowę obiektu handlowo-rozrywkowego w Łodzi. Projekt ten ma zostać oddany do użytku w 2012 roku. Wartość inwestycji to ponad 300 mln zł, podała spółka.

W Polsce od 2000 roku, kiedy to został zrealizowany pierwszy polski projekt - Sadyba Best Mall w Warszawie, Plaza Centers zainwestowała już 200 mln euro w budowę siedmiu obiektów handlowo-rozrywkowych. Do 2012 roku wartość wszystkich inwestycji Plaza Centers w Polsce przekroczy dwa mld zł. Spółka zrealizowała dotąd 28 projektów handlowo-rozrywkowych w Europie, kolejne 22 jest w trakcie realizacji.

"W listopadzie 2009 roku została podpisana umowa z największym na polskim rynku operatorem kinowym - Cinema City. W trzech centrach, realizowanych przez Plaza Centers, powstanie 30 nowych sal kinowych. Największy kompleks Cinema City powstanie w Łódź Plaza - 12 sal kinowych, w Toruniu będzie to 8 sal, w Kielcach - 10. Zatem, obok realizowanych zgodnie z harmonogramem prac budowlanych, postępuje komercjalizacja projektów handlowo-rozrywkowych Plaza" - czytamy dalej.