"Plany są takie, aby w połowie maja trafiło na giełdę PZU, pod koniec czerwca - Tauron, a pod koniec roku - GPW" - powiedział Leszkiewicz podczas konferencji "Znaczenie inwestorów instytucjonalnych dla rozwoju rynku kapitałowego". PZU złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) 10 marca. Wcześniej media zapowiadały, że prospekt zostanie złożony do połowy marca - tak, by oferta publiczna mogła być przeprowadzona w maju. Na rynek trafi 17,2 mln sztuk akcji towarzystwa. Minimalna wartość oferty przekracza 5 mld zł.

W połowie tego miesiąca Tauron zrezygnował z podniesienia kapitału w ramach oferty publicznej na GPW, przewidywanego na 3-4 mld zł. Obecnie oferta ma się składać z walorów sprzedawanych przez Skarb Państwa, który rozważa zwiększenie oferowanego pakietu powyżej planowanych dotychczas 25% istniejących akcji spółki. Zgodnie z planem oferta publiczna sprzedaży akcji należących do Skarbu Państwa ma się odbyć do końca czerwca. Wcześniej, w połowie kwietnia, zostanie złożony prospekt emisyjny do zatwierdzenia przez KNF.

W styczniu minister skarbu Aleksander Grad zapowiadał, że GPW zadebiutuje na giełdzie w IV kw. 2010 r. Wcześniej na warszawskim parkiecie mają pojawić się m.in. PZU i Tauron Polska Energia, co zwiększy kapitalizację i atrakcyjność GPW.