„Konsorcjum Inso/Consorzio Cooperative Costruzioni wyłonione ono zostało w konkursie ofert, przeprowadzonym w ostatnich tygodniach przez inwestora. Szybki wybór generalnego wykonawcy oznacza, że prace na Złotej 44 zostaną podjęte w styczniu 2011, co daje szansę na ukończenie elewacji zewnętrznej przed Euro 2012. Generalny wykonawca rozpoczął już przygotowania do podjęcia prac, włączając w to opracowanie projektu wykonawczego, organizację pracy oraz zamawianie materiałów i sprzętu" – poinformowało Orco w komunikacie.

„Wszystkim nam bardzo zależy, aby dotrzymać tego terminu. Dlatego przy wyborze generalnego wykonawcy naszej inwestycji jednym z elementów było tempo pracy, bo nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje" - powiedział założyciel i prezes Orco Jean Francois Ott, cytowany w komunikacie.

>>> Złota 44 - zobacz, jak będzie wyglądać wieżowiec (ZDJĘCIA)

Consorzio Cooperative Costruzioni jest jednym z najważniejszych we Włoszech konsorcjów budowlanych, które powstało w 1912 roku. Wśród zrealizowanych przez firmę inwestycji są m.in. Business Centre w Point de Simon (Martynika), Court Building we Florencji, a także E-Towers w Mediolanie. Consorzio Cooperative Costruzioni jest także odpowiedzialne za odrestaurowanie budynku Opery La Scala w Mediolanie.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Orco (ORCOGROUP) miała 241,94 mln euro skonsolidowanego zysku netto wobec 201,22 mln euro straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 228,24 mln euro wobec 186,84 mln euro.