Jako środek ostrożności ze względu na zagrożenia związane ze śniegiem i oblodzeniem firma Eurostar wprowadziła ograniczenia prędkości w pociągach. Podróż wydłużyła się nawet o dwie godziny - dodał rzecznik.

>>> Czytaj też: Polska przegrywa z zimą. Śnieg utrudnia ruch lotniczy, szynowy i drogowy

Firma Eurostar doradza pasażerom, którzy zrobili rezerwację na podróż przed świętami, by zmienili plany i rozważyli inną formę transportu. "Do końca tego tygodnia usługi Eurostar będą ograniczone" - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

Klientów wezwano również, by nie przychodzili na paryski Dworzec Północny oraz londyński terminal St Pancras, gdzie w związku z opóźnieniami w kilkusetmetrowych kolejkach na mrozie stały tysiące pasażerów.

Niektórzy stali w kolejce ok. pięciu godzin. Wolontariusze rozdawali im gorącą herbatę.

Promy są pełne, a lotniska pozamykane, więc podróż pociągiem wydaje się jedynym sposobem na wydostanie się z Wielkiej Brytanii - wyjaśniali pasażerowie.

Rzecznik Eurostar dodał, że we wtorek najprawdopodobniej odwołanych zostanie kilkadziesiąt połączeń.

W zeszłym roku przed świętami w tunelu pod kanałem La Manche w czasie awarii trakcji kolejowej na 16 godzin utkwiło około 2 500 ludzi. Kompania tłumaczyła, że przyczyną przestoju była usterka systemów zasilania, wywołana przez topniejący śnieg.