Zwycięzcy rankingu zachęcają do skorzystania z oferty kredytu gotówkowego, proponując promocyjną stawkę prowizji lub zredukowane oprocentowanie. Na którą pożyczkę się zdecydować, za który kredyt zapłacimy najniższą miesięczną ratę – odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym rankingu.

Potrzebna szybka i tania gotówka? Tak, ale który bank wybrać?

Poszukując najkorzystniejszej oferty kredytowej, przeanalizowaliśmy oferty największych banków detalicznych działających na polskim rynku. Biorąc pod uwagę, te same parametry kredytu i porównując wysokość miesięcznej raty kredytowej, stworzyliśmy ranking, którego zwycięzcą został kredyt gotówkowy Getin Bank.

Tu znajdziesz aktualne porównanie kredytów gotówkowych

Miesięczna rata kredytu,na 12 miesięcy, w kwocie 5 000 zł wynosi jedyne 436 zł, co jest możliwe dzięki zastosowaniu oprocentowania na poziomie 8,4 proc. oraz prowizji 0 proc..

Drugą lokatę, w rankingu kredytów gotówkowych, zdobył Bank Zachodni WBK z ratą tylko o 2 zł wyższą niż u zwycięzcy rankingu. Chcąc skorzystać z oferty, reklamowanej w mediach przez Antonio Banderasa (oprocentowanie 5,99% oraz prowizja na poziomie 1 proc.), należy nabyć pakiet konta osobistego oraz zdecydować się na kartę kredytową.

Na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo propozycje banków BNP Paribas Fortis oraz Polbank EFG. Obie te instytucje udostępniają kredyt oprocentowany na 9,9 proc. w skali roku! W przypadku kredytu w BNP Paribas Fortis, wymagane jest otwarcie konta i przystąpienie do ubezpieczenia. Decydując się na pożyczkę w Polbanku należy mieć na uwadze fakt, iż maksymalna kwota kredytu to 30 000 zł, a maksymalny okres spłaty kredytu to trzy lata.

Tuż za podium znalazły się produkty kredytowe specjalistów na rynku Consumer Finance, czyli Deutsche Banku oraz Lukas Banku. Udostępniają one również jednocyfrowe oprocentowanie nominalne (odpowiednio 9,5 proc. oraz 6,99 proc.). W ofercie Lukas Banku wymagany jest zakup ubezpieczenia.

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach

Promocyjne oferty mają to do siebie, że aby z nich skorzystać, konieczne jest spełnienie pewnych kryteriów. Wypunktowaliśmy poniżej najczęściej występujące ograniczenia ofert promocyjnych:

• W PKO Banku Polskim okres spłaty wynoszący dokładnie 12 miesięcy, dodatkowo wymagany jest zakup ubezpieczenia;

Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe

• Dla oferty banku BNP Paribas Fortis, konieczne jest przekazywanie wynagrodzenia na ROR, prowadzony w tym banku oraz przystąpienie do ubezpieczenia;

• Na najlepsze warunki w BZ WBK mogą liczyć klienci z najlepszą oceną zdolności i wiarygodności kredytowej;

• W ofercie promocyjnej Polbanku naliczana jest maksymalna stawka prowizji wynosząca aż 5 proc.;

• Klienci zainteresowani opcją kredytową w Invest Banku muszą założyć konto oraz ustanowić autospłatę kredytu z tego rachunku.

Wziąć kredyt nie każdy może, ale każdy co wziął spłacać musi

Pamiętajmy o tym, że banki są zainteresowane tym, abyśmy zaciągali jak najwyższe kwoty pożyczek i spłacali je w maksymalnie długim czasie. Decydując się na zaciągniecie kredytu, pożyczajmy tylko taką sumę jaka jest nam bezwzględnie potrzebna. Realnie oceniajmy nasze możliwości finansowe i wybierzmy kredyt z ratą, na którą możemy sobie pozwolić.

Zachęcamy, przed podjęciem decyzji o wyborze kredytu, do korzystania z porównywarki kredytowej. Z jej pomocą można w szybki i prosty sposób porównać dostępne oferty pożyczek. Oprócz wyliczenia raty, Użytkownik ma możliwość wydrukowania harmonogramu spłaty oraz skorzystania z kalkulatora kredytowego.

Ranking kredytów gotówkowych kwiecień 2011
poz.Bank i nazwa produktuRata równa w PLNOprocentowanie nominalneProwizja
1GETIN Bank -
kredyt gotówkowy
436 8,40%0%
2Bank Zachodni WBK S.A. - kredyt gotówkowy4385,99%1%
3BNP Paribas Fortis - Kredyt Classic4399,90%0%
4Deutsche Bank PBC S.A. - db kredyt gotówkowy4439,50%1%
5LUKAS Bank SA - kredyt gotówkowy4506,99%1%
6PKO Bank Polski - Max Pożyczka Mini Rata45415,99%0%
7Kredyt Bank S.A. - Kredyt gotówkowy4558,70%4%
7BOŚ S.A. - pożyczka gotówkowa45516,47%3%
7Bank Millennium - Pilna Pożyczka45510,90%3%
10DnB Nord - Pożyczka gotówkowa na dowolny cel45617,20%5%
11Nordea Bank Polska - kredyt konsumpcyjny45715,50%1-3%
11INVEST-BANK S.A. - kredyt gotówkowy45715,50%1%
11Bank BGŻ - pożyczka Tu i Teraz45717,50%4%
14Polbank EFG - Kredyt na miarę4589,90%5%
15eurobank - kredyt gotówkowy4588,00%5%
16Bank BPS SA - Bezpieczna Gotówka45817,90%4%
17Citi Handlowy -Pożyczka tylko 9,99%4629,99%5%
18Bank Pekao SA - pozyczka ekspresowa46319,99%0%
19MultiBank - kredyt gotówkowy46615,49%3%
20Raiffeisen Bank - kredyt konsumpcyjny46817,99%0%
21mBank - KREDYT gotówkowy47314,29%4%
22ING Bank Śląski - pożyczka gotówkowa47814,00%3%
23Alior Bank - pożyczka gotówkowa47915,50%2,5%
24Bank BPH - kredyt gotówkowy48017,10%5%
25Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy Raz Dwa49416,00%4%
Dane na 11.04.2011.
Założenia: Kredyt gotówkowy w kwocie 5000 zł (na "rękę " dla Klienta) na 12 miesięcy. Klient banku (posiadający konto, oferty promocyjne). Źródło: Banki oraz TotalMoney.pl.