Jak powiedział dziennikarzom architekt ze spółki Wrocław 2012 Paweł Kapitanowicz, obecnie prowadzone są próby jakościowe, ilościowe, geometrii; ich celem jest m.in. zebranie informacji o tym ile lamp i o jakiej mocy będzie potrzebnych do oświetlenia całego obiektu.

"Wiadomo na pewno, że oświetlenie będzie oparte na lampach LED. Ta technologia pozwala m.in. na wyświetlanie różnych barw, charakteryzuje się także niskim zużyciem prądu, a co za tym idzie obniża koszty eksploatacji" - poinformował.

>>> Czytaj też: Skyboksy na stadionach: biznes przenosi się do sportowych loży dla VIP-ów

Najprawdopodobniej lampy będą rozmieszczone promieniście na promenadzie otaczającej stadion oświetlając równomiernie całą elewację. "Chcemy trochę bardziej uwypuklić głębię obiektu oraz nieco bardziej podświetlić dach i dolną promenadę. Jeszcze jedna lub dwie próby i wszystko powinno się wyjaśnić" - tłumaczył Kapitanowicz.

Po zamontowaniu światło nie będzie przesączało się do wnętrza stadionu, a co za tym idzie iluminacja będzie widoczna tylko z zewnątrz. Lampy pojawią się prawdopodobnie także przy żelbetonowych ryglach podtrzymujących trybuny. "W kolorze podświetlony będzie jedynie stadion; pozostałe elementy m.in. parking oświetli białe światło użytkowe" - zapowiedział architekt.

Wrocławski stadion ma mieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich, można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

>>> Czytaj też: Budowa stadionu w Gdańsku zakończy się za 3 dni - zobacz najnowsze zdjęcia