Jak wyjaśnił rzecznik, bezprzewodowe sieci wi-fi będą sukcesywnie uruchamiane na kolejnych dworcach, na których trwają remonty. "Chodzi o dworce w większych miastach" - dodał. Z bezprzewodowego internetu na dworcu Centralnym można korzystać bezpłatnie przez laptop albo telefon komórkowy.

Remont dworca Centralnego trwa od ok. roku. Jak poinformował Kurpiewski, prace w częściach dostępnych dla pasażerów - czyli na peronach, w przejściach, czy hali głównej - mają się zakończyć na początku przyszłego roku. "W pierwszym kwartale 2012 r. będą jeszcze trwały prace wykończeniowe, ale w częściach dworca, które nie są bezpośrednio związane z obsługą podróżnych, np. w biurach" - wyjaśnił rzecznik.

Dworzec Centralny przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 ma być jedynie wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. Na dworcu pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty oraz punkty informacyjne. Za to z przejść podziemnych znikną punkty gastronomiczne. Remont będzie kosztował ok. 47 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych PKP S.A.