Rekomendację dla Grupy Kęty podniesiono do "trzymaj" ze "sprzedaj" ze względu na liwidację luki między ceną docelową a kursem.

Z tego samego powodu podniesiono rekomendację dla Ciechu - również do "trzymaj" ze "sprzedaj". Zalecenie dla ZA Puławy podniesiono do "kupuj" z "trzymaj" ze względu na utrzymujące się wysokie ceny nawozów. Analitycy IDMSA podnieśli też rekomendację dla spółki Budimex do "kupuj" ze "sprzedaj", a powodem był m.in. wysoki backlog. Obniżono za to rekomendację dla Energomontaż-Południe (do "trzymaj" z "kupuj"). Spółka przedstawiła słabe wyniki za II kwartał.

Nowa rekomendację dla spółki Hydrobudowa Polska to "trzymaj" (poprzednia "sprzedaj"). Analitycy uważają, że dzięki obecnemu portfelowi zamówień spółka będzie odporna na spowolnienie na rynku. Podobna sytuacja dotyczy spółki Trakcja-Tiltra. Rekomendację dla niej podniesiono do "trzymaj" ze "sprzedaj". Dodatkowo kurs akcji zanotował duży spadek od momentu, kiedy IDMSA rekomendowało sprzedaż. Do "trzymaj" ze "sprzedaj" podniesiono rekomendację dla Barlinka. Powodem było zbliżenie kursu do ceny docelowej wydanej przez analityków. Również do "trzymaj" ze "sprzedaj" podniesiono rekomendację dla LPP. Powód był ten sam, co w przypadku Barlinka.

Analitycy DM IDMSA obniżyli rekomendację dla Banku Millenium do "sprzedaj" z "kupuj". Uważają, że obecna strategia będzie trudna w realizacji. Ewentualne wyjście ze spółki głównego akcjonariusza może nie zaowocować premią dla mniejszościowych udziałowców. Rekomendację dla spółki IT Infovide-Matrix obniżono do "trzymaj" z "kupuj". Spółka może wykazać odporność na sytuację gospodarczą, ale wdrożenie nowej strategii utrudni kontrolę nad kosztami.

Nowa rekomendacja dla KGHM to "kupuj" (wobec "trzymaj"). Powodem jest sytuacja na międzynarodowych rynkach surowcowych. Spadek kursu PGNiG, to powód dla którego podwyższono rekomendację do "trzymaj" ze sprzedaj. Podwyższono też rekomendację dla PKN Orlen - do "kupuj" z "trzymaj".

Według analityków, koncern jest tanio wyceniony z punktu widzenia swoich fundamentów. Pierwsze znaki poprawy w branży papierniczej to powód podniesienia rekomendacji dla Arctic Paper do "trzymaj" ze "sprzedaj". Do "kupuj" ze "sprzedaj" podniesiono rekomendację dla Dom Development. Analitycy spodziewają się dobrych wyników finansowych za drugą połowę tego i cały następny rok.