Brytyjski indeks FTSE 100 po otwarciu notowań wzrósł o 0,10 proc. i wyniósł 5.718,64 pkt. Po otwarciu francuski indeks CAC 40 spadł o 0,05 proc. i wyniósł 3.319,75 pkt. Po otwarciu notowań niemiecki indeks DAX spadł o 0,51 proc. i wyniósł 6.753,95 pkt. Indeks węgierskiej giełdy BUX po otwarciu sesji spadł o 0,10 proc. i wyniósł 17.516,95 pkt.

Indeks WIG 20 na otwarciu spadł o 0,15 proc. i wyniósł 2185,29 pkt. WIG po otwarciu tracił 0,1 proc. i wyniósł 40113,29 pkt.

Indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 0,1 proc. i wyniósł 8.653,18 pkt. Chiński Shanghai Composite Index na zamknięciu spadł o 0,6 proc. i wyniósł 2.111,18 pkt.

INDEKSY EUROPEJSKIE - 2.08.2012
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)732,983,200,44%
NIKKEI 2258653,1811,330,13%
HANG SENG19690,20-130,18-0,66%
SHANGHAI SE COMPOSITE2111,18-12,18-0,57%
SHENZHEN SE COMPOSITE855,28-7,42-0,86%
KOSPI1869,40-10,53-0,56%
S&P/ASX 2004269,546,780,16%
MSCI ASIA APEX 50797,25-7,07-0,88%

"Biorąc pod uwagę poranne oscylujące wokół zera wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś neutralnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie" - poinformował analityk BDM Krzysztof Zarychta. 

Analityk podkreślił, że wczorajsza sesja niewiele zmieniła w technicznym obrazie WIG20

W środę WIG20 zakończył dzień zwyżką o 0,14 proc. do 2188,63 pkt. WIG spadł o 0,02 proc. do 40.153,87 pkt.  Obroty wyniosły 761 mln zł. 

"Z punktu widzenia analizy technicznej prestiżowy indeks we wzrostach jest ograniczony oporami na liniach 2200 pkt. i 2212 pkt. Wsparcia dla ewentualnych spadków należy wyróżnić na pułapach 2168 pkt. i 2136 pkt" - zaznaczył Zarychta. 

Według niego głównym punktem czwartkowych wydarzeń na GPW może być konferencja po posiedzeniu Rady Europejskiego Banku Centralnego. Analitycy spodziewają się, że pozostawi ona główne stopy procentowe dla strefy euro na niezmienionym poziomie, ważny będzie jednak komunikat dla rynku.