Komisja Europejska wyraziła dzisiaj zgodę na przejęcie GTS przez Deutsche Telekom. Tym samym może zostać sfinalizowana transakcja zakupu GTS zapoczątkowana w listopadzie 2013 r. Wówczas to obie spółki zapowiedziały, że DT kupi spółkę telekomunikacyjną GTS Central Europe za 546 mln euro.

W Polsce spółką należącą do Grupy jest GTS Poland, która posiada własną infrastrukturę światłowodową i sieć centrów danych w całym kraju. Z infrastruktury tej skorzysta T-Mobile, operator komórkowy i marka należąca do DT.

- Chcemy być najsilniejszym graczem w Polsce, jeśli chodzi o B2B, czyli usługi dla biznesu. Jeśli to ma się udać, to musimy zaoferować możliwie jak najbardziej kompleksowe usługi. Po połączeniu z GTS będziemy mogli dostarczyć wszystko to, co jest dzisiaj potrzebne do prowadzenia biznesu.

>>> Alior Sync zmienia się w „T-Mobile Usługi Bankowe, dostarczane przez Alior Bank". Oto szczegóły nowego etapu współpracy banku z operatorem.

Reklama

Usługi dla biznesu

To będą oczywiście usługi mobilne, ale też stacjonarne, centra danych i inne. Każdy klient biznesowy otrzyma usługę szytą na miarę. To są bardzo zaawansowane technologicznie rozwiązania – mówi Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile.

Deutsche Telekom kupuje GTS od konsorcjum międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, w tym Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital i M/C Partners, które rozwijały firmę w ciągu ostatnich sześciu lat. W 2012 roku GTS osiągnął przychody na poziomie 347 milionów euro i EBITDA w wysokości 87 milionów euro bez uwzględnienia aktywów na Słowacji, które zgodnie z warunkami transakcji pozostaną własnością sprzedającego. W Polsce spółką należącą do grupy jest GTS Poland.

>>> Rosyjski gaz płynie na Ukrainę ... z Niemiec przez Polskę. Niemiecka spółka energetyczna RWE poinformowała w oświadczeniu, że zaczęła przesyłanie błękitnego surowca tą drogą. RWE: Niemcy przekazują Ukrainie gaz przez Polskę