"Jest pewien dylemat . Jesteśmy w warunkach niepewności, która bardzo utrudnia odpowiedź na to pytanie. Biorąc pod uwagę, że ten mechanizm, który i wypracowały banki, a który dotyczy łagodzenia efektu umocnienia CHF, to byśmy podtrzymywali ten poziom. Ale w warunkach niepewności będziemy czekali na decyzje Komisji Nadzoru Finansowego"- powiedział Stypułkowski dziennikarzom.

W połowie stycznia, gdy Szwajcarski Bank Centralny (SBC) wywołał ostrą reakcję na rynkach finansowych, rezygnując z minimalnego kursu CHF wobec EUR, prezes mBanku zapowiadał, że silne umocnienie franka szwajcarskiego wobec złotego może wpłynąć negatywnie na poziom dywidendy, wypłaconej przez mBank z zysku za 2014 rok.

Przedstawiciele KNF mają spotkać się w piątek, 6 lutego, z przedstawicielami banków znacząco zaangażowanych w kredyty we franku szwajcarskim ws. propozycji dotyczącej przewalutowania kredytów we frankach szwajcarskich na kredyty złotowe. Głównym założeniem propozycji KNF jest zastąpienie wszystkich parametrów kredytów CHF parametrami typowymi dla kredytów PLN w momencie ich udzielenia oraz uwzględnieniu typu klienta.