"Termin rozpoczęcia prac ustalony został do dnia 9 marca 2015 r., natomiast ich zakończenie ma nastąpić najpóźniej do 31 marca 2016 r. Za zgodne z umową wykonanie przedmiotu umowy zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe netto w kwocie 56.081.716,11 PLN" – czytamy w komunikacie. Zakończenie prac przewidziano na koniec marca 2016 r.

W ramach umowy generalny wykonawca zrealizuje całość prac budowlanych wraz z infrastrukturą techniczną oraz wykona wewnętrzny układ drogowy i parking.

"Rozpoczęcie tej budowy to dla nas powód do wyjątkowej satysfakcji, bo był to niezwykle trudny projekt w fazie procedur administracyjnych. Już teraz obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców, a także potencjalnych kupców" – powiedział prezes Rank Progress Jan Mroczka, cytowany w komunikacie.

Aviator będzie jedną z największych galerii w portfolio legnickiego dewelopera. Jej powierzchnia całkowita to 34 tys. mkw. a powierzchnia najmu ponad 25 tys. mkw. W kompleksie znajdą się m.in.: butiki odzieżowe i obuwnicze największych sieciowych marek, liczne punkty handlowe i usługowe. Klienci będą mogli korzystać z również 1100 miejsc parkingowych. 

Jednocześnie Rank Progress poinformował dziś, że podpisał z Mirbudem wartą 18,5 mln zł netto warunkową umowę na wykonanie budynku marketu budowlanego wraz z infrastrukturą, który najprawdopodobniej powstanie w drugim etapie realizacji inwestycji w Mielcu. Jeśli umowa się ziści, pawilon powstanie najpóźniej do 30 marca 2016 r.

W latach 2001 – 2015 Rank Progress zrealizował 52 projekty inwestycyjne, w tym wybudował 13 własnych galerii i parków handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy, Kaliszu, Kłodzku, Zamościu, Zgorzelcu, Grudziądzu, Oleśnicy, Pile, Krośnie oraz w Lipienicach k. Chojnic.

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji realizowanych przez grupę należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2010 r.