"Starannie założony plan rozwojowy spółki został zauważony i doceniony przez jednego z uczestników rynku finansowego, który po przeprowadzeniu szczegółowej analizy finansowej grupy Wawel Service, objął w całości emisję obligacji opiewającą na 11 mln zł. Dowodzi to naszej wysokiej wiarygodności finansowej oraz sprecyzowanej i przemyślanej strategii działań, realizowanej przez zarząd grupy. Pozyskane środki pozwolą na przyspieszenie tempa rozwoju firmy. Dzięki nim będziemy mogli nie tylko nabyć interesujące nas grunty, ale także wdrożyć system CRM, który uczyni naszą pracę i obsługę klienta dużo bardziej efektywną" - powiedział Zagrabski, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie obligacji, głównie ze względu na pierwszą realizowaną emisję, przekroczyło wartość uśrednionych ofert podmiotów konkurencyjnych i zostało określone na poziomie 5,9% + WIBOR.

W planach rozwoju na lata 2014-2018 grupa Wawel zakłada zwiększenie skali działania, ze specjalnym uwzględnieniem rynku warszawskiego i uzyskania wolumenu sprzedaży, kwalifikującego Wawel Service do pierwszej dziesiątki polskich deweloperów.

Spółka nie wyklucza dalszych kroków na rynku kapitałowym. W grę mogą wchodzić zarówno kolejne emisje na rynku obligacji, jak i poszukiwanie inwestorów długoterminowych w segmencie private equity oraz klasyczna droga po kapitał na GPW.

"W niedalekiej przyszłości planujemy debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Uzyskanie statusu spółki publicznej niesie za sobą szereg korzyści. Staniemy się w pełni transparentni, choćby w zakresie publikacji danych finansowych. Pozwoli to nam również wykorzystać spory potencjał, związany z możliwością pozyskania finansowania. Chcemy w przyszłości tworzyć atrakcyjne oferty w zakresie emisji akcji, jak i papierów dłużnych. Dzięki zrealizowanej z pełnym sukcesem emisji obligacji o wartości 11 mln zł wykonaliśmy tylko pierwszy krok" - podkreślił wiceprezes.

Dotychczas spółka rozwijała się przy wykorzystaniu środków własnych i dysponuje obecnie bankiem ziemi, pozwalającym na wybudowanie blisko 120 000 m2 mieszkań. Wawel wykazuje stały stabilny wzrost zarówno w obszarze coraz większej sprzedaży powierzchni mieszkaniowych, jak i biurowo-usługowych, podano w materiale.

W 2014 roku Wawel Service Sp. z o.o. sprzedała 255 mieszkań. Inwestycją, która w ubiegłym roku cieszyła się największą popularnością była "Wizja Mokotów", realizowana w Warszawie przy ulicy Garażowej 5. Finalizację przedsięwzięcia zaplanowano na 2016 rok - na cały projekt składa się 156 mieszkań oraz część biurowo-usługowa. Łącznie zajmą one powierzchnię ponad 11 tys. m2. Po sześciu miesiącach od uruchomienia sprzedaży swoich właścicieli znalazło 50% mieszkań.

"Kierujemy się zasadą, że najważniejsza nie jest liczba sprzedanych mieszkań, ale zysk na nich osiągnięty. Choć nie skupiamy się na biciu rekordów w ilości sprzedanych lokali mieszkaniowych, warto zaznaczyć, że rokrocznie notujemy systematyczny wzrost w tym zakresie o ponad 20%. Co więcej, marże na realizowanych projektach są ewenementem wśród deweloperów na polskim rynku. Dzięki skutecznemu systemowi kontroli kosztów na każdym etapie inwestycji, możemy oferować naszym klientom wysokiej jakości mieszkania w rozsądnej cenie" - zaznaczył Zagrabski.

Grupa Wawel Service powstała ponad 20 lat temu i dziś należy do czołówki krakowskich deweloperów. Od początku działalności spółka sprzedała ponad 3000 mieszkań w Krakowie i Warszawie. Firma specjalizuje się w budowie rodzinnych, bezpiecznych i przede wszystkim funkcjonalnych osiedli. W ofercie Wawel Service znajdują się również lokale o podwyższonym standardzie wykończenia, a także nieruchomości komercyjne.