Tel Awiw - panorama nocą

Tel Awiw - panorama nocą

źródło: ShutterStock

W trakcie wizyty szefa polskiego MSZ w Izraelu zorganizowano także forum biznesmenów z obu krajów. Polski minister podkreślał w czasie spotkania z izraelskim premierem, że Warszawa liczy na coraz większą współpracę w dziedzinach związanych z innowacyjnością. „Przyjechało z nami blisko 120 przedstawicieli biznesu na spotkania w Hajfie i Tel Awiwie. Uważamy, że współpraca w innowacyjności, wysokich technologiach, cyberbezpieczeństwie jest wielką przyszłością dla przemysłu obu krajów” - mówił Schetyna.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu chwalił polskie osiągnięcia ostatnich lat i podkreślał, że Polska jest obecnie atrakcyjnym miejscem do inwestowania. „Polska może być dumna z sukcesu gospodarczego. Osiągnęliście wspaniały wzrost, bardzo podnieśliście standardy życiowe swoich ludzi i jakość życia w Polsce. Dla nas to brzmi znajomo” - podkreślał premier.

>>> Czytaj też: Izrael chce pozwać palestyńskie władze

Jak relacjonuje z Jerozolimy wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, pomysł mocniejszej współpracy pomiędzy Polską a Izraelem pojawił się już w ubiegłym roku, gdy do Warszawy przyjechał izraelski prezydent Reuwen Riwlin.

Wizyta ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny w Izraelu zakończy się dzisiaj wieczorem.