Waszczykowski w „Bildzie”: chcemy wyleczyć Polskę z niektórych chorób

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
4 stycznia 2016, 08:16
Warszawa, fotorince / Shutterstock.com
Warszawa, fotorince / Shutterstock.com /ShutterStock
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odrzuca europejską krytykę pod adresem polskiego rządu. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" Waszczykowski mówi, że nowe władze w Warszawie "chcą jedynie wyleczyć kraj z niektórych chorób".

Minister podaje przykład mediów, które - jego zdaniem - reprezentują lewicowy koncept polityczny, nie mając nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami. Szef dyplomacji mówi, że nowy rząd stawia na sprawy poruszające większość Polaków, takie jak tradycja, świadomość historyczna, miłość do ojczyzny, wiara w Boga czy normalny model rodziny złożonej z kobiety i mężczyzny.

krytykuje też wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który domagał się informacji na temat planowanych zmian w polskich mediach. Minister powiedział, że Timmermans nie jest dla niego uprawnionym partnerem do takiej dyskusji, choć zapewnił, że wiceszef Komisji dostanie to o co prosił. W wywiadzie Waszczykowski przekonuje też, że niedorzecznością jest mówienie o zamachu stanu w Polsce.

zatytułował wywiad z ministrem pytaniem

>>> Czytaj też: Polska pod specjalnym nadzorem Brukseli? Wszystko przez ustawę medialną

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj