PGE   

PGE Polska Grupa Energetyczna odnotowała 995 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2015 r. wobec 439 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w prezentacji wynikowej. Czytaj więcej >>>>  

Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje na 2016 r. nieco niższe nakłady inwestycyjne niż w 2015 r., kiedy wyniosły 9,5 mld zł, podała spółka. Czytaj więcej >>>>  

Produkcja netto energii elektrycznej w Polskiej Grupie Energetycznej (PGE) wzrosła o 1% do 55,6 TWh w 2015 r., zaś sprzedaż do odbiorców końcowych spadła o 2% do 39 TWh, podała spółka. "Produkcja netto energii elektrycznej w 2015 r. wyniosła 55,6 TWh i była o 1% wyższa niż rok wcześniej" - czytamy w komunikacie. Produkcja energii z węgla brunatnego oraz z węgla kamiennego była na podobnym poziomie, jak w roku 2014 i wyniosła odpowiednio: 38,6 TWh oraz 11,9 TWh. Produkcja ze źródeł odnawialnych wzrosła do 2,4 TWh. Znacząco wzrosło wytwarzanie z gazu ziemnego, które sięgnęło 2,1 TWh. Wolumen dystrybucji wyniósł 33,4 TWh (wzrost o 3% r/r), a wolumen energii sprzedanej do odbiorców końcowych 39 TWh (spadek o 2% r/r), podano również. 

Seco/Warwick 

Spółka Gildia sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie złożyła wniosku o ogłoszenie upadłości spółki zależnej Seco/Warwick - Seco/Warwick Europe sp. z o.o. "Wniosek został złożony w Sądzie Rejonowym Poznań- Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy ("Sąd") dnia 26 stycznia 2016 r. W ocenie emitenta, złożony wniosek jest bezpodstawny, ponieważ nie istnieją wierzytelności spółki SW Europe w stosunku do spółki Gildia" - czytamy w komunikacie. 

Cube.ITG 

Zarząd Cube.ITG przyjął skierowaną do spółki przez Mizarus Sp. z o.o. ofertę sprzedaży 68 udziałów w ITMED w wykonaniu opcji call III za łączną cenę 7,55 mln zł, podał Cube.ITG. "Ponadto, Mizarus złożył w tym samym dniu oświadczenie o potrąceniu wierzytelności z tytułu nabycia przez spółkę ww. 68 udziałów w ITMED za kwotę w wysokości 7 548 000 zł z wierzytelnością spółki z tytułu objęcia przez Mizarus 1 509 600 nowych akcji na okaziciela serii B za kwotę w wysokości 6 868 680 zł" - czytamy w komunikacie. W wyniku dokonanego potrącenia obie wierzytelności umarzają się nawzajem do wysokości wierzytelności niższej.

Simple  

Przemysław Gnitecki złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Simple, podała spółka. Rada nadzorcza powołała na to stanowisko Rafała Wnorowskiego. Czytaj więcej >>>> 

Bank Handlowy

Bank Handlowy odnotował 118,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2015 r., co oznacza spadek o 86,7 mln zł (42,3%) r/r, podał bank, powołując się na wstępne dane. Czytaj więcej >>>> 

Bank Handlowy podtrzymuje politykę dywidendy po wynikach za 2015 r., poinformował prezes Sławomir Sikora. Czytaj więcej >>>>  

Bank Handlowy oczekuje, że jego powtarzalne koszty operacyjne będą w tym roku niższe niż w ubiegłym, powiedział prezes Sławomir Sikora. "Koszty operacyjne mogą być w tym roku niższe. Naszą ambicją jest realizacja programu digitalizacji wielu operacji, dzięki czemu będziemy mogli poprawić efektywność" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej. "Dobra pozycja kapitałowa i płynność dają nam to poczucie stabilności, które pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój działalności biznesowej w bieżącym roku" - wskazał również prezes.

CDRL  

CDRL - właściciel marki Cocodrillo - uruchomił czeską wersję sklepu internetowego coccodrillo.eu. W planach są kolejne wersje, zapowiedział prezes Marek Dworczak. "Marka Coccodrillo jest dobrze znana w Czechach i liczymy na życzliwe przyjęcie naszego sklepu internetowego. W planach mamy jego kolejne wersje" - powiedział Dworczak, cytowany w komunikacie. Rozwój handlu internetowego jest obecne jednym z priorytetów firmy. "Dzięki wdrożeniu nowej platformy e-commerce, możemy sprawnie obsługiwać wielu klientów, zapewnić im wygodne przeglądanie naszej oferty oraz przedstawić ciekawe promocje i plan lojalnościowy. W efekcie popularność polskiego sklepu internetowego bardzo szybko rośnie" - powiedział wiceprezes Tomasz Przybyła.

Robyg 

Robyg wprowadził do oferty 76 mieszkań w ramach II etapu inwestycji Green Mokotów w Warszawie, poinformowała spółka. "Grupa Robyg właśnie rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach II etapu Green Mokotów. W nowej fazie projektu - zlokalizowanego w obrębie al. Wilanowskiej i ul. Lubaszki - dostępnych jest 76 mieszkań o powierzchni od 39 m2 do 123 m2 oraz miejsca postojowe w podziemnym garażu" - czytamy w komunikacie.

Grodno 

Grodno otworzyło w połowie lutego nowy oddział sprzedaży w Jarocinie. Obecnie Grodno ma 51 punktów sprzedaży, w tym jeden w ramach współpracy franczyzowej, poinformowała spółka. "Naszą strategią jest rozwój poprzez rozbudowę sieci dystrybucji w kluczowych miastach Polski. Jesteśmy przekonani, że oddział w Jarocinie to kolejny punkt w sieci spółki, który pozwoli umocnić naszą pozycję w Wielkopolsce" - powiedział prezes Andrzej Jurczak, cytowany w komunikacie. Wszystkie dotychczasowe punkty sprzedaży zlokalizowane są w kluczowych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Poznaniu, Wrocławiu. Nowy oddział w Jarocinie to trzeci punkt sprzedaży w województwie wielkopolskim.

Mostostal Zabrze 

Mostostal Zabrze zawarł z Kopeksem jako zamawiającym umowę na zadanie inwestycyjne pn.: "Dostawa konstrukcji stalowej budynku kotłowni, LUVO oraz SCR" z przeznaczeniem dla bloku energetycznego realizowanego dla Tauron Wytwarzanie Oddział Elektrownia Jaworzno III – Elektrownia II. Szacunkowa wartość umowy wynosi 52,41 mln zł netto, podała spółka. "Ostateczne rozliczenie powykonawcze nastąpi wg dostarczonej ilości ton konstrukcji stalowej i uzgodnionych cen jednostkowych. Okres realizacji umowy wynosi: 14 m-cy" - czytamy w komunikacie. Umowa wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania przez zamawiającego zgód od firmy zlecającej E003B7 (spółki zależnej Rafako), Rafako oraz Tauron Wytwarzanie, podano również.