statystyki

Jak się lata najgorszą linią lotniczą świata? Air Koryo przejdzie rewolucję

19 lutego 2016, 21:01 | Aktualizacja: 19.02.2016, 21:05
Źródło:Bloomberg
Flaga Korei Północnej, fot. Michal Baranski

Flaga Korei Północnej, fot. Michal Baranskiźródło: ShutterStock

W Korei Północnej zmiany wiszą w powietrzu. Air Koryo, koreańska linia lotnicza uznawana przez wiele lat za najgorszą linię lotniczą świata, ma zostać zreformowana – wynika z relacji pasażerów i biur podróży.

Reklama

Reklama

Air Koryo planuje zakup nowych samolotów. Ponadto pasażerowie koreańskiej linii będą mieć do dyspozycji nowe formy rozrywki w czasie lotu, a załoga linii będzie ubrana w nowe uniformy. Wszystko to po to, aby zwiększyć liczbę turystów odwiedzających kraj. Koreański przywódca Kim Dong Un chce, aby liczba ta do 2020 roku zwiększyła się do poziomu 2 mln rocznie, czyli dwudziestokrotnie.

Pomimo dobrych chęci i zmian w Air Koryo, zagraniczni pasażerowie muszą szykować się na kilka niespodzianek. W czasie tzw. rozrywki podczas lotu, na podwieszanych ekranach można oglądać stale ten sam program – występy ulubionego zespołu Kim Dong Una – grupy Moranbong. Sam repertuar Moranbong do różnorodnych też nie należy – wokalistki zespołu śpiewają bowiem o… Kim Dzong Unie. Co więcej, w podwieszanych ekranach nie ma opcji ściszania, więc jedynym ratunkiem dla pasażera mogą okazać się przywiezione z własnego kraju słuchawki lub zatyczki do uszu.

Występ zespołu Moranbong:

Określenie „nowe samoloty” w przypadku Air Koryo także może budzić pewne wątpliwości. Linia lotnicza zakupiła w ostatnim czasie dwa rosyjskie Tupolewy Tu-204s, które są przeznaczone do lotów międzynarodowych. Bilet w jedną stronę z Pekinu do Pjongjangu to koszt rzędu 900 juanów (137 dol.). “To zupełnie inne doświadczenie. To tak, jakby cofnąć się w czasie o 20-30 lat” – wspomina Sam Chui, entuzjasta lotnictwa, który Air Koryo latał już około 20 razy.

Niewątpliwie do przyjemnych niespodzianek, jakie czekają na pasażerów zza granicy na lotnisku w Pjongjangu, jest brak jakichkolwiek kolejek. Dla mających po dziurki w nosie czekania w długich kolejach na lotniskach całego globu, stołeczne lotnisko w Korei Północnej może się jawić jako prawdziwa Mekka przestrzeni.

>>> Czytaj też: Korea Północna wyrzuca obywateli Korei Południowej. Konflikt jest coraz poważniejszy

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze