W ramach współpracy, klienci banku będą też mogli zamawiać kursy Ubera za pomocą aplikacji mobilnej Alior Banku.

„Inicjatywa dwóch podmiotów z branży technologicznej i bankowej jest pierwszą tego typu współpracą na polskim rynku. Partnerstwo Ubera z polskim bankiem obejmie trzy obszary działań: wymianę usług biznesowych (uruchomiona w kwietniu funkcjonalność aplikacji Uber dla Firm zostanie wprowadzona dla pracowników Alior Banku jako pierwszego dużego klienta korporacyjnego, finansowanie samochodów dla kierowców korzystających z aplikacji Ubera); wzajemną promocję dla konsumentów obejmującą m.in. kody rabatowe na przejazdy zamawiane przez aplikację Uber dla klientów Alior Banku oraz technologiczną (możliwość zamawiania przejazdów oferowanych przez partnerów Ubera bezpośrednio poprzez aplikację Alior Banku)” – informuje Alior Bank.

>>> Czytaj też: Nadchodzi era Ubera. Ponad milion ludzi w bankach może stracić pracę

Współpraca z Uberem wpisuje się w strategię rozwijania portfela innowacyjnych usług Alior Banku. Bank uruchomił już Alior Sync (teraz T-Mobile Usługi Bankowe), Internetowy Kantor Walutowy i bankowe aplikacje mobilne. Za współpracę z Uberem odpowiada utworzona w 2015 roku spółka Alior Innovation Lab.

„Uber i Alior Bank to firmy, które powstały w podobnym czasie ważnych zmian na rynku usług konsumenckich. Współcześni młodzi ludzie nawigują swoje codzienne życie z poziomu smartfona – to tam chcą dokonywać zakupów, obsługiwać produkty finansowe czy zamawiać przejazdy w wygodny i bezpieczny sposób. Tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które stanowią odpowiedź na te potrzeby, leży głęboko zarówno w DNA Ubera, jak i Alior Bank” – mówi Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Ubera w Polsce.

Alior to obecnie 13. największy bank w Polsce pod względem sumy bilansowej. Wartość aktywów wynosi 40 mld zł. Z usług banku korzysta ponad 3 mln klientów, w tym ponad 130 tys. firm. Alior zatrudnia 6000 pracowników, a jego sieć dystrybucji obejmuje ponad 850 placówek.

Uber to amerykański twórca aplikacji mobilnej, która służy do zamawiania usług transportu. Jego usługi są dziś dostępne w 400 miastach w 69 krajach. Poza Polską, podobne umowy jak ta z Aliorem, firma podpisała m.in. z PayPal w Szwecji, Axa Assistance we Francji, Goldman Sachs w USA, Wesbank w RPA, czy z Tata w Indiach. W Polsce firma działa już w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Trójmieście. Wkrótce trafi do kolejnych 5 miast – będzie dostępny w Łodzi, Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Tychach.

>>> Czytaj też: Nadchodzi era Ubera. Ponad milion ludzi w bankach może stracić pracę