Sukcesy

GAPR sp. z o.o. to synergia wielu czynników: ludzie, infrastruktura, którą dysponujemy, i pomysły na ciekawe, innowacyjne projekty. Całość wspomagana jest przez samorządy będące udziałowcami GAPR. Nie bez przyczyny nasze motto brzmi: „Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój, bo liczą się pomysły”. My realizujemy to w praktyce. GAPR to realne wsparcie dla współpracy biznesu, nauki i samorządu – nasza oferta jest dopasowana indywidualnie do potrzeb klienta, mamy unikalne kompetencje i doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych, szkoleniowych i doradczych, a zespół pracujący w GAPR to po prostu eksperci. Jesteśmy architektami tworzącymi sprzyjający klimat dla rozwoju, ale nie wirtualny, tylko ten faktyczny. Nasi partnerzy, przedsiębiorstwa, zwracając się do GAPR, mogą oczekiwać profesjonalnej obsługi w zakresie wsparcia swojej działalności. Dla nich kreujemy elastyczne warunki najmu, nowoczesne i przyjazne otoczenie, sprawujemy opiekę biznesową, świadczymy doradztwo i prowadzimy szkolenia oraz ułatwiamy współpracę z kooperantami.

Inwestycje

GAPR to obecnie największa instytucja otoczenia biznesu na Śląsku, która dysponuje ofertą terenów inwestycyjnych i powierzchni biurowych w Gliwicach, Katowicach, Bytomiu, Żorach i Jaworznie, a poprzez spółki zależne również w Rybniku oraz Czechowicach-Dziedzicach. Działamy dynamicznie, rozbudowujemy nasze struktury, powiększamy majątek, a ostatecznym naszym celem jest realne wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na ciągle powiększającym się obszarze naszego działania w regionie.

Nowe Gliwice, uchodzące dziś za tętniącą życiem edukacyjno-biznesową część miasta, ośrodek przemysłu spod znaku wysokich technologii, to przykład udanej rewitalizacji zdegradowanych poprzemysłowych terenów pozostałych po działalności dawnej kopalni węgla kamiennego. Dzięki unijnemu wsparciu wykorzystano architektoniczny potencjał obecnych tam zabudowań, którego twórcami są znani architekci – Emil i Georg Zillmannowie. Lokują się tu jedna po drugiej nowoczesne firmy, co sprzyja wymianie myśli i doświadczeń oraz tworzeniu odpowiedniego otoczenia dla innowacyjnych przedsięwzięć opartych na wiedzy. Oczywiście te technologie nie mogą funkcjonować na kompletnej pustyni, ponieważ potrzebują chociażby wsparcia w zakresie rachunkowości, doradztwa podatkowego i prawnego oraz nowoczesnej reklamy czy gastronomii. W związku z tym na terenie Nowych Gliwic działają również pojedyncze podmioty z tych pomocniczych branż. Nowe Gliwice to innowacyjne środowisko biznesowe, funkcjonujące w obrębie nowoczesnej infrastruktury.

Gruntowną rewitalizację zdegradowanych terenów miejskich zakłada również projekt Nowe Gliwice II, obejmujący dawne tereny Fabryki Drutu. To pierwszy krok do całkowitej zmiany wizerunku poprzemysłowej, ale jednak centralnej części miasta przy ul. Dubois. Inwestycja otwiera możliwości wykreowania tętniącego życiem kwartału miejskiego, o wysokiej klasy rozwiązaniach architektoniczno-przestrzennych, w miejscu obecnie mocno zaniedbanym i niedostępnym. Kilka hektarów zlokalizowanych w śródmieściu Gliwic zostanie uporządkowane. Wybudowano już nowe drogi i chodniki, tereny zostały uzbrojone w nowe sieci wodociągowe, elektroenergetyczne, światłowodowe, kanalizację deszczową i sanitarną oraz w oświetlenie. Cały obszar ma się charakteryzować wysoką jakością przestrzeni publicznych przy utrzymaniu jego postindustrialnego charakteru. Zostaną zachowane najciekawsze stare budynki, które dostaną drugie życie poprzez odrestaurowanie i nadanie im nowych funkcji. Wierzymy, że projekt ten, zainspirowany Nowymi Gliwicami, również zakończy się dużym sukcesem i przyciągnie wielu inwestorów. Mając na uwadze ich lokalizację w ścisłym centrum miasta, przy Drogowej Trasie Średnicowej i tworzonym zintegrowanym centrum przesiadkowym dla zachodniej części metropolii śląskiej, jesteśmy przekonani, że inwestorzy wykażą duże zainteresowanie nimi.

Specjalizacja i kooperacja

GAPR jest większościowym udziałowcem Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach – jednego z wiodących w tej części Europy ośrodka, zajmującego się badaniem i wytwarzaniem kompozytowych elementów konstrukcyjnych z użyciem metody autoklawowej oraz technologii kompozytów cienkowarstwowych (Thin Ply Technology). Jest to pierwszy ośrodek w Polsce, który podpisał umowę z Europejską Agencją Kosmiczną.

Jesteśmy ponadto koordynatorem dwóch klastrów: medycznego MedSilesia i Śląskiego Klastra Logistyki.

Klaster MedSilesia powstał w 2007 roku. Jest przedsięwzięciem szczycącym się jedną z najdłuższych w Polsce historii działalności i aktywnie współpracuje z kilkudziesięcioma innowacyjnymi przedsiębiorstwami, instytucjami w obszarze technologii, wyrobów i urządzeń medycznych. MedSilesia umożliwia efektywne wykorzystanie oraz synergię potencjałów wszystkich uczestników klastra, w wyniku czego powstają innowacyjne rozwiązania medyczne. Klaster współpracuje z licznymi instytucjami i inicjatywami, realizuje projekty, dzięki którym rozwijają się firmy członkowskie. Czynimy starania, aby MedSilesia uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego.

Zapraszamy do współpracy i wspólnych przedsięwzięć, bo jak brzmi nasze motto dla nas liczą się pomysły... które przekuwamy w sukces.