"Ardigen jest dla nas wielkim wsparciem. Ich zakres wiedzy oraz umiejętności technicznych obejmuje szeroki obszar biotechnologii i informatyki, od twardej optymalizacji algorytmów bioinformatycznych i obsługi genomowych baz danych, po budowę interfejsów sieciowych umożliwiających dostęp do danych" - powiedział dyrektor ds. technicznych w EpiBiome Bruno Marchon, cytowany w komunikacie.

Zakres współpracy koncentruje się na pracach nad algorytmami i bazami danych służącymi do identyfikacji bakterii, a jej celem jest poprawa jakości wykonywanych analiz, podano także.

"Jestem przekonany, że zbudujemy trwałą i udaną współpracę pomiędzy naszymi firmami" - podsumował prezes Ardigen Janusz Homa, również cytowany w komunikacie.

EpiBiome jest jednym z pięciu klientów, których Ardigen pozyskał w ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Krakowska spółka współpracuje m.in. z Uczelnią Harvarda oraz jedną z dużych europejskich firm farmaceutycznych, podano także.

Ardigen dostarcza zaawansowane rozwiązania w obszarze profesjonalnej obsługi informatycznej i bioinformatycznej laboratoriów. W Polsce spółka posiada wyłączność na wdrażanie systemu STARLIMS, który ma zastosowanie w wielu branżach, m.in. kosmetycznej, chemicznej, petrochemicznej, wydobywczej, spożywczej, farmaceutycznej, medycznej, kryminalistycznej.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)