Morawiecki: rząd zastanawia się nad jednolitą stawką daniny na ZUS, NFZ i PIT

23 maja 2016, 19:49 | Aktualizacja: 23.05.2016, 20:05
Źródło:PAP
Mateusz Morawiecki Fot. Lukasz Dejnarowicz, Forum

Mateusz Morawiecki Fot. Lukasz Dejnarowicz, Forumźródło: DGP

Rząd zastanawia się nad wdrożeniem jednolitej stawki dla wszystkich danin typu ZUS, NFZ i PIT – poinformował wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że wprowadzenie tego rozwiązania nie nastąpi w ciągu paru miesięcy.

Reklama

Komentarze (19)

  • OXO(2016-05-24 12:26) Zgłoś naruszenie 10

    Ponieważ składka na NFZ to podatek, połączenie tej daniny z PiT będzie neutralne. Schody zaczynają się przy składkach na Ubezpieczenie społeczne. Ile z tych pieniędzy zasili mój kapitał początkowy? Pomijam pytanie : czy tę emeryturę będzie mi z czego wypłacić.

    Odpowiedz
  • gość(2016-05-24 10:37) Zgłoś naruszenie 50

    Może Morawiecki zastanowiłby się o jednej emeryturze równej dla wszystkich. To już by była jakaś zmiana.

    Odpowiedz
  • Uproszczenie podatków(2016-05-24 09:23) Zgłoś naruszenie 80

    Uproszczenie podatków: Oddaj wszystko.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krool(2016-05-24 08:53) Zgłoś naruszenie 116

    Czyli podatki w górę... a Maliniak cisnął ciemnemu ludowi kit ze jak nie podniesie kwoty wolnej od podatku do 8000zł w ciągu 100 dni to poda sie do dymisji. Co na to ciemnota PiSowska ?

    Odpowiedz
  • Pozdro(2016-05-24 07:43) Zgłoś naruszenie 010

    No i tak powinno byc jeszcze powin a bgc progresywna w zaleznosci od dochodow. Uwzgledniajac koszty zycia. Czyli do 8000zl rocznie 0% bo to wydatki na zywnosc kolejne 8000zl wydatki na podstawowe artykuly ubrania i td np 15% kolejne 8000zl wydatki na mieszkania etc 25%. Powyzej wydatki na przyjemnosci 35%. Nastepnie powyzej 300 tys rocznie 50% a powyzej 500 tys rocznue 75%. W efekcie zeby nikomu nie przychodzilo do glowy wytransferowywac miesiecxnie wiecej niz 45 tys zl. Bo to ograbicza rozwoj polskich firm przez co sa mniej konkutencyjne niz niemieckie i szwedzkie. Niech ci polscy biznesmeni inwestuja w innowacje a nie wyplacaja sobie dywidenty.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • jacezar(2016-05-23 22:59) Zgłoś naruszenie 162

    Dowalą samozatrudnionym 35 % podatku

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • on(2016-05-23 21:16) Zgłoś naruszenie 84

    Rząd zastanawia się czy uprościć ludziom podatki. Ciężka decyzja.

    Odpowiedz
  • hjky7777(2016-05-23 21:04) Zgłoś naruszenie 41

    szczegóły ????

    Odpowiedz