JSW Koks sprzeda gaz koksowniczy do ArcelorMittal za ok.200 mln zł w ciągu 5 latWarszawa, 25.05.2016 (ISBnews) - JSW Koks – spółka zależna Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) – ma umowę na dostawę gazu koksowniczego do ArcelorMittal Poland za szacunkowo 200 mln zł w okresie 5 lat, podała spółka.

JSW podała, że jej umowy z ArcelorMittal Poland za ostatnie cztery kwartały obrotowe opiewają łącznie na 661,1 mln zł.

"Umową o największej wartości jest umowa zawarta w dniu 18.05.2016 r. pomiędzy spółką zależną JSW, tj. JSW Koks S.A. z siedzibą w Zabrzu, a ArcelorMittal Poland S.A. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, w przedmiocie sprzedaży gazu koksowniczego i świadczenie usługi jego dystrybucji, której szacunkowa wartość w okresie 5 lat wynosi 200 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Umowa obowiązuje od 01.01.2016 r. i jest zawarta na czas nieoznaczony i jest rozliczana w złotych. Warunki cenowe sprzedaży gazu ustalane są miesięcznie w oparciu o ceny rynkowe gazu ziemnego notowane na towarowej giełdzie energii, podano również.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)