– Coraz bardziej zauważalna stała się obawa przed zakażeniami przekazywanymi przez dotyk. Pod tym względem miejsca publiczne, w tym pojazdy komunikacji, stanowią największe zagrożenie – tłumaczy Mateusz Figaszewski z Solarisa. – Jedną z najbardziej narażonych powierzchni dotykowych na zasiedlenie przez drobnoustroje jest oporęczowanie.

Miedziane powierzchnie, a także stopy miedzi, np. mosiądze i brązy, eliminują mikroorganizmy takie jak gronkowiec złocisty (MRSA), pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) czy norowirusy, które są częstą przyczyną infekcji. W badaniach klinicznych na powierzchniach z miedzi przeciwdrobnoustrojowej stwierdzono o ponad 80 proc. mniejsze stężenie zarazków niż na powierzchniach niemiedzianych.

>>>Czytaj więcej: Solaris: Komunikacja miejska to idealne pole dla rozwoju elektromobilności

„Bus of the Year” to nagroda przyznawana od 1989 r. Co dwa lata, naprzemiennie, nagradzany jest autobus miejski i autokar. O wyborze decyduje ok. 20 dziennikarzy branżowych, z różnych europejskich krajów. Solaris bije się o tytuł na rok 2017. Wyniki będą znane 19 sierpnia. Do tej pory nigdy nie wygrał autobus z Polski – komentuje portal.