Informację podała agencja Reuters, a o sprawie pisze „Rzeczpospolita”.

Banki nie komentują tych doniesień. Bank Raiffeisen jest wystawiony na sprzedaż od ponad roku przez austriacką grupę Raiffeisen Bank International. Grupa chce w ten sposób powiększyć swoje wskaźniki wypłacalności.

Wcześniej w kontekście zainteresowania kupnem aktywów austriackiego banku w Polsce wskazywano na największego polskiego gracza na rynku – bank PKO BP oraz Alior Bank, należący do PZU.

Zakup Raiffeisena rozważać mają także drugi największy bank w Polsce – Pekao SA, należący do grupy UniCredit oraz ING Bank Śląski, piąty co do wielkości bank w Polsce.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

Aktywa Raiffeisen Polbanku wynoszą 40-45 mld zł - już bez frankowych kredytów hipotecznych. Z kolei aktywa BGŻ BNP Paribas pod koniec pierwszego kwartału wyniosły 66 mld zł, a BZ WBK - 138 mld zł.

"Wszystko zależy do ceny. Austriacy wskazywali, że nie sprzedadzą swojego polskiego banku, jeśli cena nie będzie dla nich satysfakcjonująca" - komentuje Michał Sobolewski z DM BOŚ.

>>> Czytaj też: Renacjonalizacja po polsku. Państwo wraca na kolejowe tory

Źródło: Media/ISBNews