Jak informuje Microsoft, opłaty za system mają dotyczyć tylko wersji Windows 10 Enterprise E3. Przedsiębiorstwa mają płacić 7 dolarów na miesiąc za jedno stanowisko pracy.

Czy klienci, którzy do tej pory zaktualizowali już swój system operacyjny mogą spać spokojnie? „Nowy model subskrypcji nie jest powiązany z naszą obecną ofertą aktualizacji i nie ma zastosowania w przypadku edycji Windows 10 dla klientów indywidualnych” – zapewniał rzecznik Microsoftu w rozmowie z PC World.

Jak pisze Computerworld.pl, Microsoft próbuje przekonać firmy, że przejście na nowego Windowsa przyniesie im wymierne korzyści. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Microsoftu wynika, że dzięki zainstalowaniu Windowsa 10 duża firma przez trzy lata może zaoszczędzić nawet 400 dol. na utrzymaniu jednego stanowiska pracy.

Windows 10 będzie kolejną usługą sprzedawaną przed Microsoft w ramach płatnej subskrypcji. Wcześniej amerykański producent oprogramowania zastosował ten model sprzedaży oferując pakiet Office 365 i Azure.

Darmowa aktualizacja Windowsa 10 będzie dostępna do 29 lipca. Klienci, którzy do tego czasu nie zaktualizują swojego systemu, będą musieli zapłacić 119 dol. za wersję Windows 10 Home i 199 dol. za Windows 10 Pro.

Więcej o systemie Windows 10 przeczytasz tutaj.

>>> Czytaj też: Obrońcy prywatności górą. Microsoft wygrywa w sądzie ws. e-maili na zagranicznych serwerach