Od wczorajszego zamknięcia do dziś do godziny 15:55 kurs akcji firmy spadł o 18,9 proc.

Dziś po otwarciu notowań spadki były nieco mniejsze i wynosiły ok. 3,7 proc., jednak w ciągu dnia pogłębiły się do 15,8 proc.

Natomiast od wtorkowego zamknięcia do teraz kurs akcji firmy spadł o 24,5 proc.

Aktualnie za akcję Alma Market płacimy 5,05 zł.

Raport finansowy Alma Market

Firma opublikowała dziś raport finansowy, w którym poinformowała o stracie netto wysokości 12,5 mln zł za pierwsze półrocze 2016 roku. Choć strata ta była niższa niż rok temu (19,2 mln zł), to inwestorzy zaczęli pozbywać się akcji Alma Market.

Przyczyną takiego zachowania mógł być raport finansowy firmy, w którym czytamy, że istnieje dziś większe ryzyko w prowadzeniu działalności z powodu obowiązywania podatku handlowego oraz utrudnionego dostępu do kredytu. Wśród czynników większego ryzyka wymieniono także zmiany na rynku dystrybucji.

Strata operacyjna firmy wyniosła 7,98 mln zł wobec 10,6 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży z działalności kontynuowanej sięgnęły 719,05 mln zł w I półr. 2016 r. wobec 790,1 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-II kw. 2016 r. wyniósł 2,48 mln zł wobec 18,96 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów developerskich.