statystyki

Przychody Baltony spadły o 6 proc. w sklepach, wzrosły o 23 proc. w gastronomii w VII

8 sierpnia 2016, 17:03 | Aktualizacja: 08.08.2016, 17:24
Źródło:ISBnews

Grupa Baltona zanotowała w lipcu br. wzrost przychodów netto ze sprzedaży towarów i usług w segmentach travel retail i food & beverage - w sklepach wolnocłowych spadły o 6% r/r, a w punktach gastronomicznych wzrosły o 23% r/r, podała spółka.

Reklama

Reklama
"Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona informuje, że:
- skonsolidowane przychody grupy kapitałowej w lipcu 2016 roku wyniosły 38 440 tys. zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 17%,
- skonsolidowane przychody grupy kapitałowej za okres styczeń - lipiec 2016 wyniosły 210 463 tys. zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 17%"- czytamy w komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej Baltona jest sprzedaż towarów w sklepach wolnocłowych oraz ogólnodostępnych. Dodatkowo grupa zajmuje się zaopatrywaniem statków zawijających do polskich portów oraz wykonuje usługi marketingowe dla swoich dostawców. Grupa jest liderem rynku Duty Free w Polsce działając na 7 z 13 portów lotniczych oraz posiadając w nim około 40% udziału.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze