statystyki

"Gazeta Wyborcza": Policyjny limit uniemożliwia przesłanie filmów

9 sierpnia 2016, 04:10 | Aktualizacja: 09.08.2016, 07:50
Źródło:PAP
Chcesz zawiadomić policję o piracie drogowym przesyłając film ilustrujący jego wyczyny? Będziesz się musiał bardzo namęczyć, bo większość komend wprowadziła na swych serwerach limity - pisze "Gazeta Wyborcza".

Reklama

Reklama

"Na stronach Komendy Wojewódzkiej w Lublinie jest specjalna zakładkę +Stop agresji drogowej+ z adresem mailowym. Ale z zastrzeżeniem, że przekazywany plik nie może być większy niż 10 MB" – czytamy w artykule.

"Nie lepiej jest na stronach innych komend wojewódzkich policji. W Łodzi i Olsztynie to 20 MB, na Podlasiu - 22 MB, w Gorzowie - 25 MB. Wyjątkiem jest kujawsko-pomorska policja. Tu limit to 100 MB. W Katowicach jest informacja, że jeśli rozmiar pliku przekracza limit, to należy osobiście dostarczyć taki materiał, ale bez informacji, ile ten limit wynosi" – pisze gazeta.

Zespół prasowy Komendy Głównej Policji objaśnia te problemy następująco: "Ogrom różnego rodzaju formatów plików wideo, serwerów, domen, tzw. chmur sprawia, że w jednostkowych przypadkach mogą pojawić się kłopoty z kompatybilnością. W każdym przypadku policjanci szukają sposobów rozwiązania kłopotów technicznych. Liczba ponad 7 tys. zgłoszeń w ubiegłym roku pokazuje, że udaje się to skutecznie robić".

"Kłopoty techniczne mogą zniechęcić kierowców do współpracy z policją" – zauważa "Gazeta Wyborcza". (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze