statystyki

Zalando wybuduje w Polsce wielkie centrum logistyczne. Będzie praca dla 1000 osób

18 sierpnia 2016, 10:29 | Aktualizacja: 18.08.2016, 10:33
Źródło:ISBnews
Centrum logistyczne Zalando - wizualizacja

Centrum logistyczne Zalando - wizualizacjaźródło: Materiały Prasowe

Zalando rozpocznie w sierpniu budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Gryfinie pod Szczecinem. Deweloperem nieruchomość o wielkości 130 tys. m2 jest Goodman, podała spółka.

Reklama

Reklama

Zalando będzie współpracowało także z dostawcą usług logistycznych Fiege, który zatrudni w nowej lokalizacji około 1 000 osób. Pierwsze przesyłki opuszczą nową lokalizację pod koniec lata 2017 roku.

"Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Oprócz strategicznej lokalizacji, dostępnej infrastruktury, kadry potencjalnych pracowników oraz kosztów, konkurencyjność polskiego e-handlu była czynnikiem decydującym o lokalizacji nowego centrum logistycznego. Dodatkowo sprawna współpraca z przedstawicielami regionu, zwłaszcza z Prezydentem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego oraz zastępcą burmistrza Gryfina ułatwiła nam podjęcie decyzji" - powiedział starszy wiceprezes ds. operacji Zalando David Schröder, cytowany w komunikacie.

Zalando pierwsze międzynarodowe centrum logistyczne otworzyło w grudniu 2015 roku w Stradelli, we Włoszech. Obecnie trwa budowa czwartego centrum logistycznego w Niemczech, w Lahr oraz międzynarodowego magazynu pod Paryżem, który do użytku zostanie oddany do użytku w przyszłym roku, podano także.

>>> Czytaj też: Misja specjalna. Drogowe spółki dokończą budowę polskich autostrad

"Miesięcznie dostarczamy kilka milionów przesyłek do naszych klientów w 15 krajach w Europie. W ciągu ostatniego roku Zalando zyskało 3 mln nowych klientów. W odpowiedzi na tak intensywny wzrost, wzmacniamy naszą europejską sieć logistyczną"dodał Schröder.

"Inwestycja Zalando stworzy wiele nowych miejsc pracy w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestycja będzie zrealizowana w Gryfinie, w województwie zachodniopomorskim, bo tu stopa bezrobocia nadal jest wysoka. Jedno nowe miejsce pracy w KSSSE wygeneruje kolejne nowe miejsca pracy w otoczeniu gospodarczym. Tak popularna w całej Europie firma pomoże w rozwoju podstrefy KSSSE w Gryfinie i zachęci dalszych przedsiębiorców do inwestowania. Nie ulega wątpliwości, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uruchomić ten imponujący projekt Zalando"  - powiedział prezes KSSSE Krzysztof Kielec.

Zalando jest platformą modową oferującą odzież, obuwie i akcesoria dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci z darmową dostawą i zwrotem. Asortyment dostarcza do 15 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Sieć logistyczna obejmuje trzy centra logistyczne.

Adresy internetowe Zalando każdego miesiąca generują około 160 milionów odsłon, a w pierwszym kwartale 2016 roku 65% pochodziło z urządzeń mobilnych, co daje prawie 18,8 miliona aktywnych klientów na koniec kwartału.  

>>> Polecamy: Polska najatrakcyjniejszym krajem regionu dla inwestorów. Ale Węgrzy depczą nam po piętach

Reklama

Reklama

 • peter(2016-08-18 14:25) Odpowiedz 930

  Kolejny nowoczesny obóz pracy za 1300 na rekę. Plus mega zniżki podatkowe dla właściciela firmy, zero kontrol bo SSE. A drobnego przedsiębiorcę ścigaj z batem.

 • Terminator(2016-08-18 12:42) Odpowiedz 82

  Hahaha ale inowacyjna praca no i 1500zł miesięcznie na rękę.

 • Tomek(2016-08-18 12:04) Odpowiedz 61

  1500zł na umowie o dzieło

 • Odnalaz(2016-08-18 12:21) Odpowiedz 61

  w Polsce łatwiej by było zapamiętać nazwę czytając ją od końca. Centrum będzie miało dostęp do najtańszej siły roboczej w okolicy i będzie w zasięgu dużego rynku i z dobrą siecią komunikacyjną. Reasumując sukces gwarantowany.

 • Chiny w UE.(2016-08-18 20:07) Odpowiedz 30

  Hurra będzie praca za 1000+.co za wstyd.

 • kelo(2016-08-18 20:23) Odpowiedz 20

  ....to miało być centrum nowych technologii ....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze