statystyki

Konsorcjum Polimeksu proponuje Enei zakończenie budowy w Kozienicach 19 XII 2017

22 sierpnia 2016, 17:04 | Aktualizacja: 22.08.2016, 17:38
Źródło:ISBnews

Konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Mitsubishi Hitachi Power Systems zaproponowało Enei Wytwarzanie – spółce zależnej Enei – przesunięcie terminu zakończenia budowy bloku energetycznego o mocy 1075 MW w Kozienicach na 19 grudnia przyszłego roku , podały spółki w odrębnych komunikatach.

Reklama

Reklama

"Przyczyną przesunięć w planowanym harmonogramie są kwestie techniczno-organizacyjne. Planowany przez konsorcjum termin zakończenia budowy wyznaczony został na 19 grudnia 2017 roku" – czytamy w komunikacie Polimeksu-Mostostalu.

Poprzednio ustalony termin zakończenia budowy to 21 lipca 2017 r

Enea poinformowała, że przeanalizuje propozycję konsorcjum.

"Przekazany przez wykonawcę harmonogram zostanie poddany analizie, zgodnie z obowiązującą umową. Analiza będzie dotyczyć w szczególności wskazanych przyczyn przesunięcia terminu, skuteczności zaproponowanych działań naprawczych oraz konsekwencji wynikających z przesunięcia terminu zakończenia realizacji inwestycji" – napisano w komunikacie grupy.

Według wcześniejszych informacji, nowy blok energetyczny w Kozienicach ma zostać przekazany do eksploatacji w II połowie 2017 r. Jego moc wyniesie 1075 MW, a sprawność netto osiągnie 45,59. Polimex-Mostostal w konsorcjum z Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe (MHPSE) jest odpowiedzialny za budowę, montaż oraz wyposażenie nowego bloku. Wartość kontraktu wynosi 6,3 mln zł brutto.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 r. W 2015 r. miała 2 548,58 mln zł skonsolidowanych przychodów.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze