Capital Park rozważy przekształcenie w REIT, jeśli ustawa o nich wejdzie w życieWarszawa, 02.09.2016 (ISBnews) - Capital Park rozważy przekształcenie się w REIT, jeśli ustawa o tych funduszach wejdzie w życie, poinformował prezes Jan Motz. Grupa ma również grupę wyselekcjonowanych projektów do potencjalnego nabycia.

"Obecna władza popiera wprowadzenie funduszy REIT i niewykluczone, że mogłyby się one pojawić na giełdzie nawet w 2018 r. W związku z tym, że otoczenie rynkowe wydaje się nieatrakcyjne na tyle, aby podejmować decyzje o sprzedaży projektów, to choć nadal prowadzimy rozmowy o potencjalnym zbyciu naszych biurowców, to jednocześnie rozważymy przekształcenie się REIT i czerpanie korzyści z przychodów z naszych obiektów, które zyskują na naszej unikalnej strategii Biuro+" - powiedział Motz podczas konferencji prasowej.

Dodał, że 80% portfela grupy stanowią obiekty z generowanymi przychodami, a reszta - to przyszły sztandarowy projekt na terenie byłej fabryki Norblin w Warszawie. "Przy tych proporcjach Capital Park to idealna firma do statusu REIT" - wskazuje Motz.

Według jego słów, jeżeli jednak uzyskane zostaną dobre ceny za projekty to grupa będzie skłonna je sprzedać, ale zachowując sobie mniejszościowy udział.

Prezes podkreślił jednocześnie, że są na rynku możliwości ciekawych zakupów projektów deweloperskich.

"Zastanawiamy się nad pozyskaniem finansowania, nie tylko z kraju, na ten cel. Mamy ciekawy pipeline obiektów do dokończenia komercjalizacji lub rekomercjalizacji, w czym jesteśmy ekspertami" - wskazał Motz.

Jednocześnie trwają prace nad refinansowaniem Royal Wilanów i Eurocentrum kredytami inwestycyjnymi.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 37 miastach. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

(ISBnews)