statystyki

Putin: Ukraina nie realizuje porozumień mińskich

3 września 2016, 11:23 | Aktualizacja: 03.09.2016, 11:23
Źródło:PAP
Władimir Putin

Władimir Putinźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrey Rudakov

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w sobotę, że Rosja nie widzi alternatywy dla wypełniania porozumień mińskich. Jednocześnie zarzucił władzom Ukrainy, że nie realizują ustaleń zawartych w tych porozumieniach.

Reklama

Reklama

Wypowiadając się na II Wschodnim Forum Ekonomicznym we Władywostoku Putin podkreślił, że "nie ma żadnej alternatywy, oprócz wypełnienia porozumień mińskich". Jak mówił, "należy realizować porozumienia mińskie w pełnym zakresie, bez żadnych restrykcji, ograniczeń i zamiany pojęć".

Dodał następnie: "będziemy szczerze do tego dążyć. My sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to powinni uczynić razem z nami wszyscy uczestnicy formatu normandzkiego i USA". Ocenił, że "również bez woli politycznej władz Ukrainy tego nie można zrobić i ostatecznie wszystko zależy od nich".

Mówiąc o realizacji porozumień Putin wskazał jedynie na działania, jakie miały być przeprowadzone przez stronę ukraińską i które - jak podkreślił - nie zostały spełnione.

Putin powiedział również, że kryzys ukraiński wynikł nie z winy Rosji. "To nie my poparliśmy antykonstytucyjny przewrót państwowy na Ukrainie" - oświadczył.

Rosyjski prezydent zaznaczył ponadto, że poprawa stosunków z USA zależy od przestrzegania przez Stany Zjednoczone interesów Rosji. Zarzucając Ameryce "logikę działań jednostronnych" powiedział: "jeśli taka logika będzie kontynuowana, to nie sądzę, by nastąpiła jakakolwiek odwilż".

"Jeśli nasi partnerzy jednak zgodzą się z inną logiką - logiką uwzględniania wzajemnych interesów, odnoszenia się do nich z szacunkiem, to wtedy zasadniczo zmieni się i nasza postawa" - powiedział Putin, cytowany przez dziennik "Wiedomosti".

Zapewnił, że Rosja jest gotowa "w każdej chwili do rozwinięcia współpracy w pełnym zakresie", jednak zależy to nie tylko od niej, "a od tego, jak zechcą budować stosunki z Rosją ci, którzy kierować będą w przyszłości amerykańską administracją".

>>> Polecamy: Bez wojny nie ma Putina. Ten system wcześniej czy później musi zbankrutować

Reklama

Reklama

  • wowa z petersburga(2016-09-03 13:11) Odpowiedz 10

    No jaki wszarz zakłamany z tego Putina

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze