statystyki

Ambasada RP po napaści na Polaków zapowiada rozmowy z władzami W.Brytanii

4 września 2016, 21:28 | Aktualizacja: 04.09.2016, 22:07
Źródło:PAP
Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki w oświadczeniu wydanym w niedzielę wieczorem po nocnym ataku na polskich obywateli w Harlow w hrabstwie Essex zapowiedział, że kwestia bezpieczeństwa Polaków będzie przedmiotem rozmów z brytyjskimi władzami.

Reklama

Reklama

W krótkim komunikacie Rzegocki powtórzył informacje podane przez policję w Essex, że dwóch polskich obywateli zostało pobitych w centrum Harlow w nocy z soboty na niedzielę.

"Sprawę pobicia prowadzi Wydział Kryminalny Policji w Harlow. Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie pozostaje w stałym kontakcie z lokalną policją. Śledztwa w obu sprawach będą monitorowane przez służby konsularne do ich zakończenia" - napisał.

Jak zapewnił, planowane są wkrótce rozmowy z przedstawicielami brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, ministerstwa edukacji, a także z lokalnymi władzami i organizacjami polonijnymi.

To drugi w ciągu tygodnia atak na Polaków w Harlow. W ubiegłą sobotę dwóch Polaków zostało ciężko pobitych na placu handlowym The Stow; jeden z nich zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych obrażeń.

O incydentach przeciwko Polakom mają rozmawiać w Londynie polscy ministrowie; wylot polskiej delegacji jest możliwy w poniedziałek późnym popołudniem - wynika z informacji PAP.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze