statystyki

Cena maksymalna w ofercie Mercator Medical ustalona na 20 zł za akcję

7 września 2016, 15:42 | Aktualizacja: 07.09.2016, 16:31
Źródło:ISBnews

Cena maksymalna akcji oferowanych w publicznej wtórnej ofercie Mercator Medical wyniesie 20 zł. Oznacza to, że wartość całej oferty może sięgnąć do 36 mln zł, podała spółka. Ostateczna cena i liczba oferowanych akcji zostanie podana do 14 września.

Reklama

ReklamaNa podstawie opublikowanego prospektu, Mercator Medical planuje wyemitować i wprowadzić na rynek regulowany do 1 800 000 akcji serii G z nowej emisji.

Budowa księgi popytu wśród instytucji, potrwa od 7 do 14 września. Ostateczna cena i liczba oferowanych akcji zostanie podana do 14 września.

Pozyskana kwota z emisji akcji Mercator Medical zostanie wykorzystana przede wszystkim na sfinansowanie rozbudowy fabryki rękawic medycznych w Tajlandii. Szacunkowy łączny koszt realizacji inwestycji wynosi ok. 107 mln zł.

W wyniku budowy drugiej fabryki w Tajlandii, moce produkcyjne Grupy mają wzrosnąć o ok. 150 proc., do 3 mld rękawic rocznie. Spółka przewiduje, że rozpoczęcie rozbudowy może nastąpić jeszcze w 2016 r., a jej zakończenie i rozpoczęcie produkcji po ok. 18 miesiącach od jej rozpoczęcia. Inwestycja będzie sfinansowana w ok. 65% z kredytu inwestycyjnego. Pozostała kwota ma pochodzić z emisji nowych akcji serii G oraz ze środków własnych.

Kapitał spółki dzieli się aktualnie na 8 643 400 akcji.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii o wydajności około 110 mln rękawic miesięcznie. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW, pozyskując z emisji akcji 29 mln zł.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze