statystyki

Resort skarbu: Nie zamierzamy pozbyć się kontroli w PLL LOT

8 września 2016, 13:02 | Aktualizacja: 08.09.2016, 13:02
Źródło:PAP
Boeing 787 Dreamliner PLL LOT. Źrodło: materiały prasowe LOT

Boeing 787 Dreamliner PLL LOT. Źrodło: materiały prasowe LOTźródło: Materiały Prasowe

Polskie Linie Lotnicze LOT to spółka o szczególnym dla nas znaczeniu, nie zamierzamy pozbyć się kontroli w tym podmiocie - zapowiedział w czwartek w Krynicy minister skarbu Dawid Jackiewicz podczas prezentacji strategii LOT-u do 2020 roku.

Reklama

Reklama

"Jako Ministerstwo Skarbu Państwa, jako nadzorujący, jako właściciel, chcę powiedzieć, że nie zamierzamy pozbyć się kontroli w tym podmiocie" - powiedział minister Jackiewicz.

Szef resortu skarbu podkreślił, że "wszelkie informacje, wszelkie próby zmierzające do tego, żeby całkowicie zbyć ten podmiot, żeby utracić nad nim kontrolę - przeszły już do historii".

Jackiewicz zaznaczył, że spółka przetrwała bardzo trudne czasy i przeszła niedawno bardzo trudny proces kompensacji. "Wreszcie nastały spokojniejsze czasy dla tej spółki. Wreszcie pojawiły się na horyzoncie możliwości szybszego, dynamiczniejszego rozwoju, odzyskania pozycji rynkowej" - ocenił szef MSP.

Nowa strategia PLL LOT do 2020 roku zakłada m.in. przewiezienie ponad 10 mln pasażerów, posiadanie 16 dreamlinerów, zatrudnienie 400 nowych pilotów oraz ponad tysiąc członków personelu pokładowego, rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji. Linia ma być rentowna i mieć 25-proc. udział na polskim rynku.

>>> Czytaj też: Centralny Port Lotniczy jednak powstanie? LOT potrzebuje nowego lotniska

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze