statystyki

USA: W afroamerykańskim kościele nie pozwolono Trumpowi atakować Clinton

15 września 2016, 07:39 | Aktualizacja: 15.09.2016, 07:39
Źródło:PAP

W niezręcznej sytuacji znalazł się Donald Trump, kiedy podczas przemówienia w środę wieczorem (czasu USA) w afroamerykańskim kościele we Flint w stanie Michigan przerwano mu, gdy zaczął krytykować swoją demokratyczną rywalkę w wyborach, Hillary Clinton.

Reklama

Reklama

Kandydat Republikanów mówił najpierw o głośnej sprawie zanieczyszczenia wody pitnej w wodociągach we Flint. Zapewniał, że jako prezydent nie dopuściłby do tego, i obiecywał, że jego polityka spowoduje, że warunki życia Afroamerykanów się poprawią.

Potem podjął swój ulubiony temat ucieczki miejsc pracy z USA wskutek przenoszenia fabryk za granicę – rezultat układów o wolnym handlu. Przypominając, że Hillary Clinton popierała te układy, oświadczył: „Hillary zawiodła w sprawach gospodarki. Zawiodła w sprawach polityki zagranicznej. Nic nie wychodziło z tego, czego się dotknęła.”

W tym momencie do mównicy podeszła przywódczyni kościoła, pastor Faith Green Timmons, i przerwała jego wywód. „Panie Trump, zaprosiliśmy pana, żeby pan mówił o tym co, zrobiliśmy w Flint, a nie wygłaszał przemówienia polityczne” - upomniała go pastor.

„Okej, w porządku, wracam do Flint. Jego problemy są rezultatem wielu błędów” – odpowiedział kandydat i kontynuował przemówienie. O Clinton nie wspomniał w nim już ani słowem.

Przyjęcie Trumpa w Flint od początku było chłodne. Wcześniej jego wystąpienie przerywali demonstranci. Pastor Timmons musiała ich uspokajać i apelować do nich, aby pozwolili mu przemawiać.

Trump od dwóch tygodni stara się dotrzeć ze swym przesłaniem do czarnoskórych Amerykanów. Na początku września uczestniczył w nabożeństwie w kościele afroamerykańskim w Detroit i udzielił wywiadu jego liderowi.

Afromerykanie uważają Trumpa za rasistę. Prawie 90 procent z nich popiera kandydatkę Partii Demokratycznej Hillary Clinton.


Reklama

Tagi:Trump

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze