statystyki

Miedź na giełdzie w Londynie znów tańsza, a już była najwyżej od miesiąca

20 września 2016, 08:12 | Aktualizacja: 20.09.2016, 08:56
Źródło:PAP
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z najwyższego poziomu od miesiąca. Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniana po 4.746,00 USD za tonę, po zniżce o 0,6 proc.

Reklama

Reklama

W chilijskiej kopalni miedzi Los Bronces, należącej do koncernu Anglo American, strajkujący od tygodnia pracownicy zaakceptowali ofertę przedstawioną im przez Anglo.

Z Chin na rynki dotarły natomiast informacje, że od stycznia do sierpnia 2016 r. produkcja miedzi w tym kraju wzrosła o 8,7 proc. w ujęciu rdr i wyniosła 5,498 mln ton.

W samym sierpniu produkcja miedzi w Chinach wzrosła o 12,4 proc. rdr i wyniosła 743.000 ton - podało w poniedziałek w komunikacie chińskie biuro statystyczne.

Po tych informacjach prezes spółki surowcowej Rio Tinto Group Jean-Sebastien Jacques jest większym optymistą co do perspektyw poprawy popytu na miedź w Chinach.

W ubiegłym tygodniu miedź na LME w Londynie zdrożała o 3,4 proc. i był to największy tygodniowy wzrost notowań od 2 miesięcy. W piątek miedź kosztowała na zamknięciu handlu 4.788 USD za tonę. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze