Murapol kupuje działkę w Sosnowcu za 8,5 mln zł pod projekt na 756 mieszkańWarszawa, 09.02.2017 (ISBnews) - Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę na zakup działki o powierzchni 3,55 ha, położonej przy ul. Klimontowskiej w Sosnowcu, podała spółka. Inwestycja opiewa na kwotę 8,5 mln zł netto i zostanie na niej zrealizowany projekt deweloperski, w ramach którego powstanie 756 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 30 tys. m2.

"Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 31.01.2018 roku, pod warunkiem uzyskania przez Grupę Murapol prawomocnego pozwolenia na budowę zaplanowanego na nim projektu deweloperskiego" - czytamy w komunikacie.

"Poza inwestycją w Sosnowcu, analizujemy także kilka innych, nowych dla nas lokalizacji w województwie śląskim, które w naszej ocenie mogą być ciekawym rynkiem dla działalności deweloperskiej i do których chcemy wejść" - powiedział prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Grupa Murapol jest obecna z ofertą mieszkaniową na rynku śląskim m. in. w Katowicach, gdzie w ramach inwestycji Murapol Bażantów zaoferowała ok. tysiąc lokali mieszkalnych, a w dwóch kolejnych projektach: Murapol Nowy Bażantów oraz Murapol Śląskie Ogrody buduje ponad 300 mieszkań. Śląska oferta Grupy obejmuje także projekty deweloperskie w Siewierzu i Tychach, gdzie powstaje 240 lokali mieszkalnych.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)